Tvrdili, že manželku a dceru Kramného zabil v Egyptě jed. Žalobkyně teď znalce žene k soudu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvrdili, že manželku a dceru Kramného zabil v Egyptě jed. Žalobkyně teď znalce žene k soudu

Tvrdili, že manželku a dceru Kramného zabil v Egyptě jed. Žalobkyně teď znalce žene k soudu

Soudní znalci z kauzy Kramný míří kvůli posudku před soud. Státní zástupkyně obžalovala znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku, informovala Česká televize. 

Petr Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Odpykává si trest 28 let vězení. Kauza se nyní nachází u Ústavního soudu, kam Kramný podal ústavní stížnost.

Kramný vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, které ale podle soudu tvoří ucelený řetězec, jehož články na sebe navazují a podporují se. Znalecké posudky přitom hrály zásadní roli.

Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě Markéta Smatanová a Marek Dokoupil, kteří dospěli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku Radka Matlacha a Igora Fargaše, který si nechala vypracovat obhajoba, byla ale nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si nechal vypracovat i revizní posudek od Zdeňka Šenkýře a Františka Vorla, ti se přiklonili k zásahu elektrickým proudem. 

Znalce obhajoby Matlacha a Fargaše policie obvinila z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Teď míří před soud. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.