Články odjinud

Tvrdili, že manželku a dceru Kramného zabil v Egyptě jed. Žalobkyně teď znalce žene k soudu

Tvrdili, že manželku a dceru Kramného zabil v Egyptě jed. Žalobkyně teď znalce žene k soudu

Soudní znalci z kauzy Kramný míří kvůli posudku před soud. Státní zástupkyně obžalovala znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku, informovala Česká televize. 

Petr Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Odpykává si trest 28 let vězení. Kauza se nyní nachází u Ústavního soudu, kam Kramný podal ústavní stížnost.

Kramný vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, které ale podle soudu tvoří ucelený řetězec, jehož články na sebe navazují a podporují se. Znalecké posudky přitom hrály zásadní roli.

Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě Markéta Smatanová a Marek Dokoupil, kteří dospěli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku Radka Matlacha a Igora Fargaše, který si nechala vypracovat obhajoba, byla ale nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si nechal vypracovat i revizní posudek od Zdeňka Šenkýře a Františka Vorla, ti se přiklonili k zásahu elektrickým proudem. 

Znalce obhajoby Matlacha a Fargaše policie obvinila z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Teď míří před soud. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

 

Články odjinud