Ústecký soud rozhodl o odvolání v případu náměstka hejtmana Kliky. Viny byl zproštěn již čtyřikrát | info.cz

Články odjinud

Ústecký soud rozhodl o odvolání v případu náměstka hejtmana Kliky. Viny byl zproštěn již čtyřikrát

Ústecký krajský soud dnes rozhodl o odvolání v případu náměstka hejtmana Martina Kliky (ČSSD). Toho vinila obžaloba z usmrcení z nedbalosti při dopravní nehodě v únoru 2013, při které zemřel chodec. Mostecký okresní soud v dubnu Kliku počtvrté viny zprostil. Dnešní jednání bylo neveřejné, výsledek řízení tak bude možné sdělit až po doručení rozhodnutí všem účastníkům řízení. To řekla Renata Lejnarová z krajského soudu.

Krajský soud dříve třikrát rozsudek okresního soudu zrušil. Při posledním řízení u mosteckého soudu státní zástupce požadoval pro Kliku roční trest s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení na 18 měsíců. Podle obžaloby mohl Klika na situaci na silnici lépe reagovat a svým jednáním se dopustil usmrcení z nedbalosti. Podle soudu se ale Klika v době nehody plně věnoval řízení a jel nižší než povolenou rychlostí.

Plnou vinu za nehodu nesl podle rozhodnutí mosteckého soudu chodec, který se stal její obětí. Krátce předtím způsobil na stejné silnici nehodu, když jel se svým vozem v protisměru a srazil se s jiným autem. Muž měl v krvi více než 1,5 promile alkoholu. Krátce před nehodou se na benzinové pumpě dožadoval dalšího alkoholu, poté se nekoordinovanou chůzí vydal přes vozovku. Podle svědků v době nehody nevnímal okolí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud