Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velké kanceláře povyšují. Havel & Partners posílá své lidi na Slovensko, změny hlásí i CMS či PwC

Velké kanceláře povyšují. Havel & Partners posílá své lidi na Slovensko, změny hlásí i CMS či PwC

Kancelář Havel & Partners jmenovala se začátkem července dva nové partnery: Ondřeje Floriána a Štěpána Štarhu, kterého posílá na Slovensko. V poslední době se ale povyšovalo také jinde, například Michal Matějka je od začátku července takzvaným Legal Directorem pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře Baker & McKenzie. Personální novinky před časem ohlásily například i firmy Deloitte, KPMG či PwC. Druhé pololetí letošního roku tak začíná u řady poradců celkem zostra.

Advokátní kancelář Havel & Partners ohlásila rozsáhlejší personální změny. S 1. červencem totiž navýšila počet svých partnerů na 27, když nově povýšila vedoucí advokáty Ondřeje Floriána a Štěpána Štarhu, kteří do firmy nastoupili v roce 2010.

Změny mají přitom také mezinárodní dopady. Se Štarhou totiž firma počítá hlavně pro svou slovenskou kancelář, podle řídícího partnera Jaroslava Havla tak přebírá část odpovědnosti za její rozvoj: „Se Štěpánem jsme se dohodli, že bude většinu dní trávit pracovně v Bratislavě, kam se stěhuje i jeho rodina. Zároveň se však nepřestane věnovat svým klientům v Praze a Brně. Jeho doménou zůstává zejména poradenství technologickým a IT společnostem a komplexní projekty pro finanční, energetické a telekomunikační firmy. Věřím, že Štěpánovy zkušenosti nám na Slovensku pomohou k dalšímu rozvoji našich služeb a dobrým hospodářským výsledkům.“

Štarhu následují i další kolegové. „Naši bratislavskou kancelář chceme i v příštích měsících dále intenzivně rozvíjet. Proto jsme se dohodli také s dalšími dvěma kolegy, kteří dosud působili především v Praze, že se pracovně přesunou na Slovensko, odkud pocházejí. Senior advokát Juraj Dubovský se specializuje na zastupování klientů v soudních a rozhodčích řízeních a na oblast insolvence a restrukturalizace, Štefan Potočňák je expertem na civilní právo a kontrakty v oblastech IP/IT, médií a telekomunikací,“ uved totiž dále Jaroslav Havel.

Druhý z nových partnerů Ondřej Florián zůstává v Praze: „Ondřejovým posunem na pozici partnera chceme dále posílit naši poradenskou skupinu zaměřenou na privátní klienty. Tedy na VIP klienty z řad nejvýznamnějších podnikatelů a jejich rodin, top manažerů, investorů, umělců nebo profesionálních sportovců, včetně cca 400 nejbohatších Čechů a Slováků.”

Povyšují i Baker & McKenzie či PwC

Se začátkem července povýšila také řada dalších právníků a poradců. Například šéf oddělení smluvního obchodního práva a práva mezinárodního obchodu pražské pobočky Baker & McKenzie Michal Matějka, který se věnuje rovněž technologickému právu a rozhoduje tak například i spory o doménová jména .cz, je nově jejím Legal Directorem. Ve firmě působí od roku roku 2001.

Novým ředitelem advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný se pak stal Filip Drnec, který ve firmě dosud působil jako generální sekretář.

Změny v poslední době ohlásila třeba i poradenská skupina PwC. Její řídící partner Jiří Moser tak patří od začátku července také do vedení regionu střední a východní Evropy (CEE), má na starosti Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a země jihovýchodní Evropy. „Jeho úkolem bude mj. posílení spolupráce regionálních týmů v oblasti transakcí a poradenských služeb a rozvoj nových strategických příležitostí v rámci CEE, i mimo region,” uvedla firma.

PwC má od začátku července také dva nové partnery. Olga Cilečková se zároveň stává šéfkou týmu řízení finančních rizik, účetního poradenství a také PwC Akademie. „V nové funkci se zaměří na další rozvoj a růst těchto služeb na českém trhu, současně bude také úzce spolupracovat s dalšími kancelářemi PwC a nově přinášet služby v oblasti řízení finančních rizik na ostatní trhy v rámci regionu střední a východní Evropy,” vysvětluje PwC.

Druhý z nových partnerů Tomáš Hunal působí v oddělení daňových a právních služeb. „Ve své roli bude odpovědný za další rozvoj komplexních služeb v oblasti mezinárodní mobility pracovních sil v ČR a v regionu střední a východní Evropy (CEE), a to z hlediska daně z příjmů fyzických osob, pojistného na sociální zabezpečení, zdravotního pojištění, pracovního a imigračního práva,” uvádí firma.

Nového partnera má také pražská kanceláře CMS

O něco dříve novinky oznámila i další z firem z Velké čtyřky, Deloitte. Například Adham Hafoudh tak nově šéfuje oddělení Tax & Legal, David Batal zase Audit & Assurance.

Firma povýšila s účinností od začátku června pět lidí na úroveň partnerů, v oddělení, do kterého patří i právo, šlo o Terezu Kavan Klimešovou, v advokátní kanceláři Ambruz & Dark Deloitte Legal pak o Martina Bohuslava. Risk Advisory Leaderem společnosti je nově Nik Černomorský.

Do KPMG z TPA pak nově nastoupil Igor Mesenský, je partnerem zodpovědným za oblast fúzí a akvizic. Přivedl si přitom s sebou i pět spolupracovníků.

A s účinností již od začátku května povyšovala své lidi také advokátní kancelář CMS, za pražskou pobočku je tak mezi novými partnery Libor Prokeš.

Změny ve vedení nedávno ohlásila i pražská pobočka kanceláře White & Case, kdy Davida Plcha vystřídal Petr Pánek.

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1