Velké kanceláře povyšují. Havel & Partners posílá své lidi na Slovensko, změny hlásí i CMS či PwC | info.cz

Články odjinud

Velké kanceláře povyšují. Havel & Partners posílá své lidi na Slovensko, změny hlásí i CMS či PwC

Kancelář Havel & Partners jmenovala se začátkem července dva nové partnery: Ondřeje Floriána a Štěpána Štarhu, kterého posílá na Slovensko. V poslední době se ale povyšovalo také jinde, například Michal Matějka je od začátku července takzvaným Legal Directorem pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře Baker & McKenzie. Personální novinky před časem ohlásily například i firmy Deloitte, KPMG či PwC. Druhé pololetí letošního roku tak začíná u řady poradců celkem zostra.

Advokátní kancelář Havel & Partners ohlásila rozsáhlejší personální změny. S 1. červencem totiž navýšila počet svých partnerů na 27, když nově povýšila vedoucí advokáty Ondřeje Floriána a Štěpána Štarhu, kteří do firmy nastoupili v roce 2010.

Změny mají přitom také mezinárodní dopady. Se Štarhou totiž firma počítá hlavně pro svou slovenskou kancelář, podle řídícího partnera Jaroslava Havla tak přebírá část odpovědnosti za její rozvoj: „Se Štěpánem jsme se dohodli, že bude většinu dní trávit pracovně v Bratislavě, kam se stěhuje i jeho rodina. Zároveň se však nepřestane věnovat svým klientům v Praze a Brně. Jeho doménou zůstává zejména poradenství technologickým a IT společnostem a komplexní projekty pro finanční, energetické a telekomunikační firmy. Věřím, že Štěpánovy zkušenosti nám na Slovensku pomohou k dalšímu rozvoji našich služeb a dobrým hospodářským výsledkům.“

Štarhu následují i další kolegové. „Naši bratislavskou kancelář chceme i v příštích měsících dále intenzivně rozvíjet. Proto jsme se dohodli také s dalšími dvěma kolegy, kteří dosud působili především v Praze, že se pracovně přesunou na Slovensko, odkud pocházejí. Senior advokát Juraj Dubovský se specializuje na zastupování klientů v soudních a rozhodčích řízeních a na oblast insolvence a restrukturalizace, Štefan Potočňák je expertem na civilní právo a kontrakty v oblastech IP/IT, médií a telekomunikací,“ uved totiž dále Jaroslav Havel.

Druhý z nových partnerů Ondřej Florián zůstává v Praze: „Ondřejovým posunem na pozici partnera chceme dále posílit naši poradenskou skupinu zaměřenou na privátní klienty. Tedy na VIP klienty z řad nejvýznamnějších podnikatelů a jejich rodin, top manažerů, investorů, umělců nebo profesionálních sportovců, včetně cca 400 nejbohatších Čechů a Slováků.”

Povyšují i Baker & McKenzie či PwC

Se začátkem července povýšila také řada dalších právníků a poradců. Například šéf oddělení smluvního obchodního práva a práva mezinárodního obchodu pražské pobočky Baker & McKenzie Michal Matějka, který se věnuje rovněž technologickému právu a rozhoduje tak například i spory o doménová jména .cz, je nově jejím Legal Directorem. Ve firmě působí od roku roku 2001.

Novým ředitelem advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný se pak stal Filip Drnec, který ve firmě dosud působil jako generální sekretář.

Změny v poslední době ohlásila třeba i poradenská skupina PwC. Její řídící partner Jiří Moser tak patří od začátku července také do vedení regionu střední a východní Evropy (CEE), má na starosti Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a země jihovýchodní Evropy. „Jeho úkolem bude mj. posílení spolupráce regionálních týmů v oblasti transakcí a poradenských služeb a rozvoj nových strategických příležitostí v rámci CEE, i mimo region,” uvedla firma.

PwC má od začátku července také dva nové partnery. Olga Cilečková se zároveň stává šéfkou týmu řízení finančních rizik, účetního poradenství a také PwC Akademie. „V nové funkci se zaměří na další rozvoj a růst těchto služeb na českém trhu, současně bude také úzce spolupracovat s dalšími kancelářemi PwC a nově přinášet služby v oblasti řízení finančních rizik na ostatní trhy v rámci regionu střední a východní Evropy,” vysvětluje PwC.

Druhý z nových partnerů Tomáš Hunal působí v oddělení daňových a právních služeb. „Ve své roli bude odpovědný za další rozvoj komplexních služeb v oblasti mezinárodní mobility pracovních sil v ČR a v regionu střední a východní Evropy (CEE), a to z hlediska daně z příjmů fyzických osob, pojistného na sociální zabezpečení, zdravotního pojištění, pracovního a imigračního práva,” uvádí firma.

Nového partnera má také pražská kanceláře CMS

O něco dříve novinky oznámila i další z firem z Velké čtyřky, Deloitte. Například Adham Hafoudh tak nově šéfuje oddělení Tax & Legal, David Batal zase Audit & Assurance.

Firma povýšila s účinností od začátku června pět lidí na úroveň partnerů, v oddělení, do kterého patří i právo, šlo o Terezu Kavan Klimešovou, v advokátní kanceláři Ambruz & Dark Deloitte Legal pak o Martina Bohuslava. Risk Advisory Leaderem společnosti je nově Nik Černomorský.

Do KPMG z TPA pak nově nastoupil Igor Mesenský, je partnerem zodpovědným za oblast fúzí a akvizic. Přivedl si přitom s sebou i pět spolupracovníků.

A s účinností již od začátku května povyšovala své lidi také advokátní kancelář CMS, za pražskou pobočku je tak mezi novými partnery Libor Prokeš.

Změny ve vedení nedávno ohlásila i pražská pobočka kanceláře White & Case, kdy Davida Plcha vystřídal Petr Pánek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud