Víme, která advokátní kancelář získala bývalého šéfa PwC Legal Bořivoje Líbala a jeho tým | info.cz

Články odjinud

Víme, která advokátní kancelář získala bývalého šéfa PwC Legal Bořivoje Líbala a jeho tým

Dřívější šéf kanceláře Pwc Legal Bořivoj Líbal a někteří jeho lidé nastoupili do původem německé advokátní kanceláře Noerr. Vyplývá to z oznámení, které hodlá firma dnes odpoledne rozesílat do médií, INFO.CZ jej má ale již nyní k dispozici. „Noerr nabral tým pěti právníků, kteří ještě donedávna spolupracovali s advokátní kanceláří PwC Legal. Tým vede bývalý řídící partner PwC Legal, Bořivoj Líbal, který se stal lokálním partnerem v pražské advokátní kanceláři Noerr a spolu s Barbarou Kusak ji bude řídit,“ stojí ve zmíněné zprávě.

„Dlouholetá partnerka a vedoucí pražské kanceláře, paní Barbara Kusak se na pozici “Vedoucí korporátního a M&A oddělení pro střední a východní Evropu” v budoucnu více zaměří na rozšíření služeb transakčního poradenství v regionu CEE,“ uvedla dále firma.

Líbal s sebou přivedl také advokáty Petra Kobylku, Michala Jekieleka, Ondřeje Řitičku a advokátního koncipienta Marka Poloniho. „Celý tým spolu v tomto složení několik let pracoval a poskytoval právní poradenství jak domácím, tak i zahraničním společnostem nejen v oblasti transakcí, ale i v rámci jejich obchodních aktivit na českém trhu,“ pochlubila se kancelář.

Jak INFO.CZ již dříve informovalo jako první, Líbal PwC opustil koncem loňského roku, na jeho místo nastoupil Radek Buršík. Z firmy tehdy odešel například i expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Ten už ale v rozhovoru pro INFO.CZ avizoval, že svou další kariéru bude směřovat poněkud jinak.

„Možnou spolupráci s Ondřejem Dostálem probíráme, nicméně ten se v současné době věnuje koncepci sítě krajských nemocnic pro jeden z krajů. Velkou pozornost věnuje rozsáhlé ústavní stížnosti skupiny 48 senátoru proti úhradové vyhlášce a dalším předpisům, jejichž cílem je odstranění nedostatků v systému zdravotnictví, nadále se věnuje i přednáškové činnosti,“ uvedl pro INFO.CZ Líbal.

Obtížně hledám zájem dítěte zemřít, v Česku by Alfieho převozu nic nebránilo, říká právník autor: INFO.CZ

S tím, že původně mělo do Noerru přijít dokonce šest lidí z PwC Legal. „Kolega Milan Fric ale nastoupil k jednomu z klientů advokátní kanceláře Noerr do regionální pozice.“

Noerr posiluje v regionu

Noerr si od této personální akvizice slibuje další výrazné zesílení v regionu. Nabírání nových lidí se totiž podle informací z kanceláře netýká jen České republiky: „Počátkem roku 2017 Noerr rozšířil svou varšavskou kancelář připojením většího týmu právníků včetně partnerů Radoslawa Biedeckého a Ludomíra Biedeckého. V roce 2018 se výrazně rozšířila oblast Bankovnictví a Finance společně s příchodem Ediny Schweizer z Kinstellar v Budapešti a Luďka Chvosty z White & Case v Praze a současně došlo k posílení Corporate/M&A v Maďarsku s příchodem Akos Mates-Lanyi z Kinstellar.“

„Bořivoj Líbal a jeho tým posílí škálu poskytovaných služeb v rámci Noerr, a to jak ve vztahu k domácím, tak i mezinárodním klientům se zájmy v České republice, a výrazně tím podpoří naši pozici na lokálním trhu,“ uvedl Jörg Menzer, regionální řídící partner kanceláří Noerr v Bratislavě, Bukurešti, Budapešti, Praze a Varšavě.

„Tento krok je jasným vyjádřením našeho odhodlání posílit pražskou kancelář a prokázat silné regionální pozice Noerr v rámci regionů střední a východní Evropy,” plánuje pak Barbara Kusak.

Personálie rovněž dokazují, že je advokátní trh velmi živý a v posledních měsících na něm dochází k výrazným pohybům. Některým z nich jsme se věnovali v posledním Týdnu v právu. Odchod Jana Kotouse a jeho týmu z Wolf Theiss do Deloitte Legal, k jehož oznámení došlo v pondělí, pak rozebereme v následujícím Týdnu v právu v pátek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud