VÍME PRVNÍ: Zemětřesení v PwC Legal. Končí šéf Bořivoj Líbal i podstatná část pražského týmu | info.cz

Články odjinud

VÍME PRVNÍ: Zemětřesení v PwC Legal. Končí šéf Bořivoj Líbal i podstatná část pražského týmu

Bořivoj Líbal opustí podle informací INFO.CZ advokátní kancelář PwC Legal, které v současnosti šéfuje. Stane se tak ke konci letošního roku. Následovat ho má rovněž podstatná část pražské kanceláře, patrně pět advokátů, dva advokátní koncipienti a Ondřej Dostál, který vedl oblast zdravotního práva. Ten ale nyní míří na studijní volno. Od začátku roku 2019 má PwC Legal řídit partner kanceláře a daňový právník Radek Buršík, kterému tak v pražském týmu zůstavají 4 advokáti na plný úvazek.

Důvodem tohoto personálního zemětřesení mají být podle informací INFO.CZ dlouhodobé neshody mezi právním a daňovým týmem PwC, které vyvrcholily právě odchodem Líbala z firmy patřící do takzvané Velké čtyřky.

Líbal svůj odchod, stejně jako odchod jeho dalších spolupracovníků, pro INFO.CZ potvrdil, důvody ale nechtěl rozvádět. Vyjadřil se pouze, že jeho prioritou je, aby tým zůstal v co možná největší míře pospolu. To, jestli již mají nějaké místo, však nepotvrdil.

Právní firmu opouští podle informací INFO.CZ i známý expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Ten ale nyní míří na studijní volno.

Bořivoj Líbal nastoupil do čela PwC Legal v roce 2015, dříve působil v kanceláři Havel, Holásek & Partners. Tímto přestupem se stal jedním z nejmladších šéfů mezinárodní kanceláře v českém advokátním byznysu. V PwC Legal střídal tehdy na pozici šéfa Michaela Mullena. Líbal rovněž vede Česko-portugalskou obchodní komoru.

Reakci PwC jsme věnovali zvláštní text.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud