Weil, Gotshal & Manges odchází z českého trhu, Karel Muzikář a spol. vykupují podíly | info.cz

Články odjinud

Weil, Gotshal & Manges odchází z českého trhu, Karel Muzikář a spol. vykupují podíly

Mezi českými advokáty se už nějakou dobu spekuluje o tom, zda původem americká firma Weil, Gotshal & Manges, která obratově patří do první pětky trhu a opakovaně získala ocenění Právnická firma roku pro mezinárodní kancelář, neodejde s koncem roku z České republiky. Informace o tom, že řídící partner pražské pobočky Karel Muzikář převezme s dalšími kolegy podíly ve firmě, se nyní potvrzují. O odchodu Weil, Gotshal & Manges již píšou specializované zahraniční právní weby. V České republice je ale poměrně velké ticho, informace jakoby neexistovala a Muzikář své kroky příliš nekomentuje.

Weil, Gotshal & Manges (WGM) zavře na začátku příštího roku svou pražskou pobočku, píše specializovaný právní web law.com. S tématem přichází rovněž Legal Business a informace potvrzují rovněž české zdroje INFO.CZ. Karel Muzikář se k tématu dosud otevřeně nevyjádřil. Zprávy jsou ale oficiální, oba internetové zdroje citují přímo šéfa společnosti Barryho Wolfa.

Nová kancelář na obzoru

Podle informací INFO.CZ ale formálně neplatí to, co píšou zahraničí právní weby, tedy že řídící partner kanceláře Karel Muzikář a s ním partneři Karel Dřevínek, Petr Severa a Karolína Horáková zakládají vlastní advokátní kancelář. Vykupují podíly, kancelář, kterou budou ovládat, by tak měla mít do budoucna například stejné identifikační číslo. 

S jejich firmou pak má WGM do budoucna spolupracovat. Jde o poměrně tradiční model dalšího uspořádání vztahů, který v minulosti využily i jiné velké kanceláře. Tématu se již lehce dotkly Lidové noviny.

Novinku naznačil Karel Muzikář již během děkovné řeči na galavečeru Právnická firma roku 5. listopadu letošního roku, na němž přebíral ocenění pro mezinárodní kancelář. V náznaku mluvil o tom, že z částečných majitelů se stanou majitelé plní. Karolíně Horákové rovněž na pódiu překvapivě předal obrovský pugét růží a poděkoval za spolupráci.

INFO.CZ následně požádalo Muzikáře, který je s WGM spojený přes 25 let, o rozhovor na toto téma. Souhlasil s ním, dosud k němu ale nedošlo a advokát neodpověděl ani na zaslané otázky.

Obratově čtyřka trhu

Weil, Gotshal & Manges tak postupně opouští místní region, podobně jako v minulosti další velké mezinárodní právní firmy.

V České republice je WGM podle údajů prezentovaných na zmíněném žebříčku společnosti Epravo.cz obratově o čtyřku trhu, pokud tedy poměřujeme firmy, které dodaly kompletní údaje. WGM totiž dosáhla tržeb 451 milionů korun, což firmu řadí za kanceláře Havel & Partners, White & Case a Dentons. 

Tržby na právníka se pak v kanceláři pohybují zhruba na úrovni 7,5 milionu korun.

WGM funguje v České republice jako společnost s ručením omezeným, sídlící na Křížovnickém náměstí u Karlova mostu.

Podle obchodního rejstříku vlastní 98 procent Michael Francies, řídící partner londýnské kanceláře, zbývající dvě procenta pak drží Karel Muzikář, který je rovněž jednatelem společnosti.

Firma se účastní řady veřejných zakázek, pracuje například pro ČEZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud