White & Case má v Praze tři nové lokální partnery. Povyšovalo se i v KŠB či u Glatzové | info.cz

Články odjinud

White & Case má v Praze tři nové lokální partnery. Povyšovalo se i v KŠB či u Glatzové

Pražská pobočka mezinárodní kanceláře White & Case má tři nové lokální partnery. Jde o Jana Jakoubka, Idu Kučerovou a Karla Petrželu. Samuel Schreiber a Jakub Zavadil jsou pak novými counsely zmíněné kanceláře. I tato informace potvrzuje, že začátek letošního roku je v české advokacii především ve znamení povyšování.

Rovněž kancelář Kocián Šolc Balaštík totiž nedávno oznámila, že jejími novými partnery jsou Jan Lasák a Vlastimil Pihera. Například v kanceláři Glatzová & Co. pak obdobně povýšila Veronika Pázmányová, která vede bratislavskou pobočku firmy. Dříve jsme už psali o personálních růstech v Havel & Partners či v kanceláři Skils.

„Globální právní firma White & Case LLP oznámila sérii povýšení ve svých pobočkách po celém světě. S účinností od 1. ledna 2020 firma povýšila celkem 39 právníků na pozici counsel a 14 právníků na pozici local partner. Mezi povýšenými je i pět právníků pražské kanceláře,“ uvedl Jan Hrubý z White & Case.

V této souvislosti kancelář odkryla rovněž několik informací o svých klientech či práci, jíž se věnuje. Například při představování Jana Jakoubka: „Specializuje se zejména na fúze a akvizice, obchodní právo, telekomunikační právo a oblast corporate governance. Zastupuje například investiční skupinu PPF při řadě akvizic, včetně nedávné akvizice telekomunikačních aktiv skupiny Telenor ve střední a východní Evropě v celkové hodnotě 2,8 miliardy eur. Jednalo se o vůbec největší transakci v oblasti fúzí a akvizic v telekomunikačním sektoru střední a východní Evropy. Jan Jakoubek rovněž pravidelně poskytuje řadě klientů právní poradenství z oblasti práva obchodních společností.“

„Ida Kučerová, která nově zastává pozici local partner, pravidelně poskytuje poradenské služby významným peněžním ústavům a obchodním společnostem v souvislosti s mezinárodními a domácími finančními transakcemi. Ve své praxi se zaměřuje především na realitní a exportní financování. V nedávné době mj. zastupovala věřitele při financování významného retailového nemovitostního portfolia v České a Slovenské republice a české banky při financování dodávek pro projekty v Ghaně a Senegalu. V rámci pražské kanceláře je Ida také jednou z nejvýraznějších postav ženské iniciativy,“ popsala dále kancelář.

O Karlovi Petrželovi pak firma uvádí následující: V rámci regionu střední a východní Evropy zastupuje klienty při komplexních transakcích, zaměřuje se především na regulovaná odvětví a oblast nemovitostí. Podílel se na celé řadě významných transakcí včetně strukturování společných podniků (joint ventures), financování a přeshraničních fúzí a akvizic. V nedávné době zastupoval mj. společnost HB Reavis v rámci prodeje kancelářské budovy Twin City Tower v Bratislavě za 120 milionů eur, nebo investiční společnost TPG Real Estate v rámci formování strategického partnerství se společností Contera a související akvizice průmyslových nemovitostí v hodnotě 2,4 miliardy korun. Mezi jeho další klienty patří např. investiční společnosti Cromwell Property Group nebo LaSalle Investment Management. Karel Petržela je členem mezinárodní organizace Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), která sdružuje profesionály pracující v oblasti nemovitostí po celém světě.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud