Která bomba je nejničivější a jak si stojí ruská novinka? Podívejte se na unikátní animaci INFO.CZ | info.cz

Články odjinud

Která bomba je nejničivější a jak si stojí ruská novinka? Podívejte se na unikátní animaci INFO.CZ

Každá z nich dokáže způsobit katastrofu, mocnosti jich přitom mají celá skladiště. Jaderné zbraně se strategickým významem za několik desetiletí neztratily nic ze svého významu a i když je jejich síla hlavně v odstrašujícím efektu, budí nervozitu. Tím spíš, když si nejmocnější muži světa na dálku vysílají vzkazy o tom, jak ničivý arzenál rozšíří. V exkluzivní animaci INFO.CZ se dozvíte, čím je možné ničit svět.

Ačkoli ruský prezident Vladimir Putin i nastupující hlava USA Donald Trump deklarují ochotu zlepšit vzájemné vztahy a spolupracovat, neopouštějí pozici síly a balancují jen nedaleko od pozic dobře známých z dob Studené války, kdy závody ve zbrojení jely naplno.

Rusko se svůj jaderný arzenál chystá rozšířit. Není to tak dlouho, co otestovalo raketu nazvanou Satan 2. Ta může nést až tři jaderné nálože, jedny z nejničivějších, které kdy spatřily světlo světa. Samotná střela dokáže údajně vyvinout rychlost tak vysokou, že pro protiraketové systémy představuje velký problém.

Nezahálí ale ani druhá strana. Donald Trump nedávno překvapil výzvou k posílení a rozšíření amerického arzenálu. Reagoval tak na předchozí slova Putina o tom, že ruské rakety musejí být schopné překonat jakékoli americké obrané deštníky.

Podle dohody, kterou Rusko a USA podepsaly v roce 2010 v Praze a která je platná do roku 2021, smí každá strana disponovat 700 nosiči a 1 550 jadernými hlavicemi. Poslední výroky naznačují, že obě mocnosti hodlají své limity využívat na maximum.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud