30 kilometrů boje o zlato. Běžkyně Smutná byla v Itálii o sekundu druhá

ČTK

03. 12. 2016 • 17:36

Běžkyně v italské La Sgambedě na 30kilometrové trati v seriálu dálkových běhů nestačila jen na Švédku Brittu Johanssonovou-Norgrenovou. Rozhodlo se mezi nimi až v cílové rovince a dělilo je pouhé 1,3 sekundy.

Smutná zvítězila před týdnem v prologu ve švýcarské Pontresině a na výhru útočila i v La Sgambedě. Johanssonová-Norgrenová ale získala necelé dva kilometry před cílem malý náskok, který sice Smutná ještě stáhla, ve finiši už ale neměla síly.

„Norgrenová byla tentokrát lepší. Snažila jsem se, co to šlo, ale v posledních sto metrech už jsem nedokázala zaútočit,“ řekla Smutná.

Z dalších českých závodnic se do desítky vešla devátá Adéla Boudíková z Atlas Craft Teamu. Sandra Schützová ze Silvini Madshus týmu byla dvanáctá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat 4. ledna, kdy je na pořadu čínská obdoba Vasova běhu. V Čchang-čchunu se pojede závod na 50 km.