Arrivederci Stramaccioni: Sparta končí italský expertiment, odvolala trenéra i jeho asistenty

HalfPageAd-1

luš

06. 03. 2018 • 12:00

Vedení fotbalové Sparty v úterý odvolalo trenéra Andreu Stramaccioniho. Důvodem jsou špatné výkony týmu. Spolu s ním končí i asistenti a další spolupracovníci. Klub nyní hledá náhradu. Největším favoritem na převzetí mužstva je podle médií Pavel Hapal, který by se dle informací webu iSport.cz měl objevit na odpoledním tréninku.

Mobile-rectangle-3

„Andrea Stramaccioni měl ve Spartě nelehký úkol zahájit projekt internacionalizace klubu. Jeho pozici jsme řešili již po skončení podzimu, mandát pro jaro byl podmíněný okamžitým zlepšením výkonů týmu, což jsme podpořili dalšími investicemi do zkvalitnění kádru. Bohužel, ani první tři jarní kola očekávaný posun nepřinesla, a proto se vedení klubu rozhodlo pro okamžitou změnu. Trenérovi přejeme mnoho úspěchů v další práci,“ uvedl pro klubový web generální ředitel Adam Kotalík.

Sparta je aktuálně pátá v tabulce s bilancí 9 výher, 6 remíz a 4 porážek.

Média za hlavního kandidáta na uvolněný trenérský post považují Pavla Hapala, který momentálně vede slovenskou reprezentaci do 21 let. Spekuluje se i o trenérovi Olomouce Václavu Jílkovi, který už ve Spartě dříve působil, či Romanu Pivarníkovi. Možnost, že by se z pozice sportovního ředitele přesunul zpět na lavičku Zdeněk Ščasný, klub vyloučil.

Vyloučit se nedá ani angažmá zahraničního trenéra. Rumunská média tvrdí, že na seznamu možných adeptů je dvaačtyřicetiletý Rumun Laurentiu Reghecampf, který momentálně vede Al Wahda ve Spojených arabských emirátech. Sparta by ho odsud musela vykoupit. K plusům této varianty patří skutečnost, že Reghecampf dříve působil ve Steaue Bukurešť, odkud dobře zná novou hlavní hvězdu Sparty Nicolaeho Stancia a brankáře Florina Nitu. Navíc je manželem jejich agentky Anamarie Prodanové. 

SDÍLET

Billboard-bottom-1