Atlet Mo Farah o Trumpovi: „Královna ze mě udělala rytíře, pro něj jsem vetřelec.“ | info.cz

Články odjinud

Atlet Mo Farah o Trumpovi: „Královna ze mě udělala rytíře, pro něj jsem vetřelec.“

Ameriku má za domov, ale nová hlava státu Donald Trump mu dělá ze života peklo. Čtyřnásobný olympijský vítěz Mo Farah totiž málem přišel o šanci na návrat do USA poté, co prezident uvedl v platnost kontroverzní imigrační výnos. V zámoří přitom žije už šest let a má tam i rodinu.

Trumpovu protiimigrační politiku podrobil Mo Farah kritice. „Prvního ledna ze mě královna udělala rytíře a od 27. ledna mě prezident Donald Trump považuje za vetřelce. Je hluboce znepokojující, že budu muset dětem říct, že táta nebude moci přijít domů,“ rozčílil se na Facebooku Farah.

Trump v pátek podepsal výnos, jímž zakázal vstup do země občanům Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu, tedy zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu.

Podle vyjádření britského ministerstva zahraničí však mohou do USA cestovat i britští občané, kteří mají zároveň občanství jedné ze sedmi zemí, které Trump zmínil ve svém výnosu. Nesmí však cestovat přímo z ní. Farah je momentálně na soustředění v Etiopii, s návratem by neměl mít problém. Pětinásobný mistr světa na tratích 5000 a 10 000 metrů má navíc už pouze britské občanství.

„Jsem britský občan, který žije šest let v Americe, tvrdě pracuje, přispívá společnosti a platí daně. Mé čtyři děti tomu místu říkají domov. Teď mně a mnoha dalším takovým oznámili, že nejsme vítáni,“ uvedl Farah, jenž se do Oregonu přesunul za americkým koučem Albertem Salazarem.

ČLÁNEK VYŠEL NA SERVERU iSPORT.CZ, KDE NAJDETE KOMPLETNÍ SPORTOVNÍ ZPRAVODAJSTVÍ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie