„Až do odvolání." Olympijský výbor prodloužil opatření vůči Rusku | info.cz

Články odjinud

„Až do odvolání." Olympijský výbor prodloužil opatření vůči Rusku

Regulace původně platily do konce roku, Olympijský výbor je prodloužil až do odvolání. Balíček opatření je reakcí na dopingový skandál ruského sportu. 

V létě se většina opatření týkala srpnových olympijských her v Riu de Janeiro, kam nesměli představitelé ruského ministerstva sportu stejně jako další osoby, jejichž jména se ve zprávě vyšetřovací komise objevila. 

Olympijský výbor také už v létě nařídil přezkoumat vzorky všech ruských sportovců ze zimní olympiády v Soči 2014, zemi pak neměla být přidělována pořadatelství sportovních akcí. O konkrétních sankcích vůči sportovcům rozhodovaly samotné federace, k plošnému zákazu startu ruských olympioniků v Riu nedošlo.

Vedení Mezinárodního olmypijského výboru dnes zopakovalo, že nebude organizovat a nedá ani patronát žádné sportovní akci či konferenci konané v Rusku. A upozornilo jednotlivé federace, aby pozastavily přípravy vrcholných akcí na ruském území a hledaly nové organizátory. Letos například bylo přiděleno MS v biatlonu pro rok 2021 ruské Ťjumeni v souboji s Novým Městem na Moravě. 

Na dopingovém skandálu Ruska nyní pracují dvě komise výboru. Jedna vyšetřuje obvinění o organizovaném dopingu na ZOH v Soči a druhá se snaží zjistit, zda a jakým způsobem bylo se vzorky ruských sportovců na těchto hrách manipulováno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie