Barcelona díky Messimu porazila La Coruňu a slaví španělský titul | info.cz

Barcelona díky Messimu porazila La Coruňu a slaví španělský titul

Fotbalisté Barcelony po roční odmlce získali mistrovský titul. V 35. kole španělské ligy vyhráli na hřišti La Coruni 4:2 především díky hattricku Lionela Messiho a tři kola před koncem soutěže mají v čele tabulky nedostižný jedenáctibodový náskok. Naopak domácí Deportivo se stalo třetím sestupujícím.

Katalánci sesadili z trůnu úhlavního rivala Real Madrid, slaví 25. španělský titul v historii a sedmý za posledních deset sezon. "Bílý balet" ovládl nejvyšší soutěž třiatřicetkrát.

V La Lize neporažená "Barca" zpečetila domácí double, před týdnem ovládla i Španělský pohár. Trenér Ernesto Valverde tak v premiérovém ročníku na Camp Nou získal dvě trofeje, ale v Lize mistrů jeho tým nečekaně vypadl ve čtvrtfinále s AS Řím.

Barcelona začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Ousmane Dembélé našel v pokutovém území Coutinha a zimní posila z Liverpoolu se trefila přesně do horního růžku. Domácí brankář Rubén poté skvěle vytáhl přímý kop Messiho.

Argentinský útočník si ale spravil chuť v 38. minutě, kdy po centru Luise Suáreze přidal z voleje druhý gól - svůj 30. v ligové sezoně. Za dvě minuty však domácí vrátil do hry pohotovou střelou Lucas Pérez.

V 64. minutě hráči La Coruni rozebrali barcelonskou obranu a Emre Colak vyrovnal. Hosté se pak chvíli hledali, ale v závěru se vzpamatovali. Messi skóroval mezi 82. a 85. minutou po dalších asistencích Uruguayce Suáreze.

Druhé Atlético Madrid vyhrálo na stadionu Alavésu 1:0. Hostující Fernando Torres sice v 71. minutě neproměnil penaltu, ale o sedm minut později si s druhým pokutovým kopem poradil Kévin Gameiro. Atlético má čtyřbodový náskok na městského rivala Real, ale třetí tým tabulky má ještě zápas k dobru.

Čtvrtá Valencie doma jen remizovala 0:0 s Eibarem a protáhla sérii bez ligové výhry na čtyři utkání.