Berdych před bitvou s Federerem: Nemusím bláznit, ale vzít mu taktovku | info.cz

Články odjinud

Berdych před bitvou s Federerem: Nemusím bláznit, ale vzít mu taktovku

Pod Goranem Ivaniševičem hledal Tomáš Berdych extra zbraně k tomu, aby porazil ty nejlepší. Když ukončil experiment, otočil o 180 stupňů. Na dnešní wimbledonském semifinále s Rogerem Federerem vyrukuje po starém. „Vždycky jsem si myslel, že musím předvést něco extrémního, abych ho porazil. Ale rozhodující je, abych věřil sám v sebe, ve vlastní schopnosti,“ říká nejlepší český tenista, jenž se pokusí podruhé v kariéře projít do titulového boje na grandslamu.


Na wimbledonských tréninkových kurtech už není hlava na hlavě. Zbyli jen ti nejlepší, a tak si Tomáš Berdych ve čtvrtek v pravé poledne mohl v příjemné atmosféře na hodinu zatrénovat, zpotit se. Sálal z něj stoický klid i odhodlání.

Bilance Berdych - Federer? 6:18! Naposledy ale český tenista vyhrál v roce 2013 autor: iSport TV


V roce 2010 jste po cestě do finále proti Nadalovi vyřadil Djokoviče i Federera. Dá se srovnat vaše forma tehdy a teď?
„To je těžká věc. Utekla spousta let a leccos se změnilo. Mám mnohem víc zkušeností. Jen je legrační, že jsem tenkrát porazil Rogera a potom Novaka. Byla by paráda, kdyby se mi to teď povedlo v obráceném pořadí. A Rafa už v soutěži není, takže by to mohlo být zajímavé.“ (smích)

V turnaji zůstal jediný člen Velké čtyřky, což je neobvyklé. Mění tahle skutečnost náladu turnaje, zvyšuje vaši šanci na titul?
„Pokud mám mluvit vážně, tak ne. Tak daleko jsem nedospěl. Je přede mnou semifinále s Rogerem a na nic jiného nemyslím. Absolutně nemůžu ovlivnit, co se děje ve druhé půlce pavouka, takže se tím nezabývám.“

Celý rozhovor najdete na iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie