Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Biatlonistce Koukalové to jede. Na mistrovství světa vybojovala další medaili

Biatlonistce Koukalové to jede. Na mistrovství světa vybojovala další medaili

Po zlatém pátečním sprintu vybojovala Gabriela Koukalová na mistrovství světa bronz ve stíhacím závodu, navzdory třem trestným kolům. Česká biatlonistka měla problémy s nábojem při první střelecké položce, ale skvělým během se vrátila do boje o medaili a nakonec nestačila jen na Němku Lauru Dahlmeierovou a Darju Domračevovou z Běloruska.

Pro Koukalovou začala stíhačka jako ve zlém snu. Po startu z první pozice se jí na úvodní střelbě zasekl náboj. Po dvou trestných kolech byla třináctá se ztrátou 42 sekund na čelo, ale pak už minula jen jeden terč a při závěrečné položce jí pomohla chyba Finky Kaisy Mäkäräinenové.

 

Koukalová získala pro český biatlon první medaili v této disciplíně v historii. Evu Puskarčíkovou odsunulo pět chyb až na 31. místo, čtyřiatřicátá byla Lucie Charvátová.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link