Články odjinud

Bizarní kauza: Vedení NHL požádalo útočníka Bostonu, aby přestal olizovat protihráče

Bizarní kauza: Vedení NHL požádalo útočníka Bostonu, aby přestal olizovat protihráče

Vedení zámořské NHL podle serveru ESPN.com požádalo útočníka Bostonu Brada Marchanda, aby při zápasech přestal olizovat protihráče. Spoluhráč českých hokejistů Davida Krejčího a Davida Pastrňáka to však popřel.

„Nikdo mi nic neřekl. Navíc si myslím, že liga by měla řešit závažnější problémy. A kdyby mi kvůli tomu volali, tak by to jen ukázalo, jaký vliv mají torontská média,“ napsal serveru NBCSportsBoston.com Marchand v narážce na kanadského soupeře, kterého Bruins vyřadili v prvním kole play off.

Právě v úvodním utkání série s Torontem Marchand olíznul krk útočníka Maple Leafs Lea Komarova. Po utkání se ho na to zeptali reportéři a kanadský útočník s úsměvem vysvětloval: „Pořád se na mě lepí. Nevím, jestli se mu líbím. Ale on je roztomilý.“

Nešlo o první podobný incident Komarova s Marchandem. V listopadovém utkání se útočník Bruins pokusil soupeře políbit na tvář. „Docela se mi to líbilo,“ komentoval to tehdy finský hokejista. Vedení Bostonu a Marchanda podle ESPN kvůli incidentům kontaktoval šéf rozhodčích NHL Mick McGeogh.