Články odjinud

Boj o Stanleyův pohár začne ve středu: Jak do něj promluví Češi?

Boj o Stanleyův pohár začne ve středu: Jak do něj promluví Češi?

Boj o Stanleyův pohár v play off NHL začne třemi zápasy ve středu. Čtvrtfinále Východní konference odstartuje pensylvánským derby mezi obhájcem titulu z posledních dvou let Pittsburghem a Philadelphií a v Západní konferenci začnou série Winnipegu s Minnesotou a nováčka NHL Vegas s Los Angeles.

O den později vstoupí do hry na Východě Tampa Bay s New Jersey, Boston s Torontem i Washington s Columbusem a na Západě nejlepší tým základní části Nashville s Coloradem a Anaheim se San Jose.

O prvních postupujících se může rozhodnout nejdříve ve čtvrtek 19. dubna a nejpozději budou všichni účastníci druhého kola známi ve středu 25. dubna. Účastníci mistrovství světa v Dánsku, které se bude hrát od 4. do 20. května, tak budou moci čekat na další posily z NHL.

Největší české zastoupení bude v sérii Pittsburghu s Philadelphií. V týmu úřadujících šampionů Penguins je útočník Dominik Simon a barvy Flyers hají nejproduktivnější český hráč v soutěži Jakub Voráček, obránce Radko Gudas a brankáři Petr Mrázek a Michal Neuvirth, který je momentálně zraněný.

Boston s ofenzivními oporami Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím se utká s Torontem, za které hrají centr Tomáš Plekanec a zadák Roman Polák. Washington s beky Jakubem Jeřábkem, Michalem Kempným a útočníkem Jakubem Vránou narazí na Columbus s útočníkem Lukášem Sedlákem.

Tampa Bay s útočníkem Ondřejem Palátem a bekem Andrejem Šustrem bude bojovat proti New Jersey s forvardem Pavlem Zachou. Duel Anaheimu se San Jose bude i soubojem českých střelců Ondřeje Kašeho a Tomáše Hertla.

Dres Vegas obléká útočník Tomáš Nosek a na farmě v celku Chicago Wolves čeká na další šanci Tomáš Hyka. Na straně Los Angeles nehraje žádný český hokejista a bez českého zastoupení budou i série Winnipegu s Minnesotou a Nashvillu s Coloradem.

Na farmách týmů hrajících play off jsou i čeští hráči, kteří ještě NHL nehráli. Boston má v Providence v AHL beka Jakuba Zbořila a v Atlantě v ECHL brankáře Daniela Vladaře. V záložních týmech v AHL jsou také v Manitobě bek Jan Košťálek s útočníkem Michaelem Špačkem (Winnipeg), v Hershey gólman Vítek Vaněček (Washington), v celku San Jose Barracuda Radim Šimek (San Jose), v Syracuse bek Dominik Mašín (Tampa Bay) a v ECHL v Rapid City útočník Pavel Jenyš (Minnesota).

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867