Boj o Stanleyův pohár začne ve středu: Jak do něj promluví Češi? | info.cz

Články odjinud

Boj o Stanleyův pohár začne ve středu: Jak do něj promluví Češi?

Boj o Stanleyův pohár v play off NHL začne třemi zápasy ve středu. Čtvrtfinále Východní konference odstartuje pensylvánským derby mezi obhájcem titulu z posledních dvou let Pittsburghem a Philadelphií a v Západní konferenci začnou série Winnipegu s Minnesotou a nováčka NHL Vegas s Los Angeles.

O den později vstoupí do hry na Východě Tampa Bay s New Jersey, Boston s Torontem i Washington s Columbusem a na Západě nejlepší tým základní části Nashville s Coloradem a Anaheim se San Jose.

O prvních postupujících se může rozhodnout nejdříve ve čtvrtek 19. dubna a nejpozději budou všichni účastníci druhého kola známi ve středu 25. dubna. Účastníci mistrovství světa v Dánsku, které se bude hrát od 4. do 20. května, tak budou moci čekat na další posily z NHL.

Největší české zastoupení bude v sérii Pittsburghu s Philadelphií. V týmu úřadujících šampionů Penguins je útočník Dominik Simon a barvy Flyers hají nejproduktivnější český hráč v soutěži Jakub Voráček, obránce Radko Gudas a brankáři Petr Mrázek a Michal Neuvirth, který je momentálně zraněný.

Boston s ofenzivními oporami Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím se utká s Torontem, za které hrají centr Tomáš Plekanec a zadák Roman Polák. Washington s beky Jakubem Jeřábkem, Michalem Kempným a útočníkem Jakubem Vránou narazí na Columbus s útočníkem Lukášem Sedlákem.

Tampa Bay s útočníkem Ondřejem Palátem a bekem Andrejem Šustrem bude bojovat proti New Jersey s forvardem Pavlem Zachou. Duel Anaheimu se San Jose bude i soubojem českých střelců Ondřeje Kašeho a Tomáše Hertla.

Dres Vegas obléká útočník Tomáš Nosek a na farmě v celku Chicago Wolves čeká na další šanci Tomáš Hyka. Na straně Los Angeles nehraje žádný český hokejista a bez českého zastoupení budou i série Winnipegu s Minnesotou a Nashvillu s Coloradem.

Na farmách týmů hrajících play off jsou i čeští hráči, kteří ještě NHL nehráli. Boston má v Providence v AHL beka Jakuba Zbořila a v Atlantě v ECHL brankáře Daniela Vladaře. V záložních týmech v AHL jsou také v Manitobě bek Jan Košťálek s útočníkem Michaelem Špačkem (Winnipeg), v Hershey gólman Vítek Vaněček (Washington), v celku San Jose Barracuda Radim Šimek (San Jose), v Syracuse bek Dominik Mašín (Tampa Bay) a v ECHL v Rapid City útočník Pavel Jenyš (Minnesota).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie