Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bolest a zmar biatlonistky Koukalové: Hledání příčin, odchod od týmu i konec tréninku

Bolest a zmar biatlonistky Koukalové: Hledání příčin, odchod od týmu i konec tréninku

Zdravotní stav se nelepší. Gabriela Koukalová musela svůj olympijský sen vzdát. V pátek oznámil šéf biatlonového svazu Jiří Hamza, že česká závodnice na Hry do Jižní Koreje nepojede a v této sezoně už do závodů nezasáhne. Jak se vyvíjel stav nejlepší české sportovkyně za rok 2017? Podívejte se na zásadní milníky smutného podzimu, kdy Koukalová bojovala s nepříjemnou bolestí lýtek. 

Červen 2017

Proháněla se zrovna začátkem měsíce na kole během soustředění v moravských Hnanicích, když v tu chvíli najednou ucítila pnutí v lýtkách. „Nemohla jsem pak ani slézt z kola a dojít do postele. Zjistili jsme, že mi přestaly pracovat lýtkové svaly. Měla jsem je celé vykřičované,“ říkala poté MF Dnes. A od té chvíle začala česká biatlonistka trénovat jen omezeně a bez intenzivního zatížení. Rovněž si dala i pět týdnů absolutního odpočinku. Jenže bolesti neustávaly.

Září 2017

Informace o bolesti lýtek se poprvé dostala na veřejnost. A Koukalová, která jinak chyběla stejně jako Ondřej Moravec na letním MČR, se vydává s týmovým fyzioterapeutem Romanem Karpíškem i za profesorem Pavlem Kolářem. „Je to chronické přetížení úponů a svalů, jež se u každého projeví jinak a jinde. Projevila se dlouhodobě nastřádaná chronická věc,“ říkal poté Karpíšek. Stejně tak i podotkl, že nejhorší má biatlonistka za sebou a vše by se mělo lepšit. Mýlil se.

Listopad 2017

Nelepšilo se. A ani o další dva měsíce později Koukalová výrazný progres neudělala. „Stále nemůže do intenzivního zatížení,“ řekl šéftrenér Ondřej Rybář po závěrečném soustředění v Imatře před startem SP. Potvrdil, že úvodní kola už biatlonistka nestihne a vše bude cílit směrem k olympiádě. Jenže ani následný model přípravy s týmem v průběhu SP v Östersundu nesplnil účel. „Byl to experiment, který nevyšel,“ uznal i šéf svazu Jiří Hamza. A pro další díl SP se už Koukalová začala připravovat individuálně.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.