Boxerská superstar Mayweather odolala drzému McGregorovi. Zápas století držel na nohou fanoušky po celé planetě | info.cz

Články odjinud

Boxerská superstar Mayweather odolala drzému McGregorovi. Zápas století držel na nohou fanoušky po celé planetě

Nejsledovanější, nejdražší, nejočekávanější. Zápas boxerské hvězdy Floyda Maywethera a zápasníka MMA Conora McGregora poutal pozornost dlouho před svým začátkem. Divácci v Los Angeles a u televizorů ve dvou stovkách zemí po celém světě si nakonec přišli na své. Dostali intenzivní střet dvou velikánů, ze kterého vítězně odešel zkušený boxerský šampion Mayweather. Vyrovnal tak rekord padesáti zápasů bez jediné porážky. Stálo ho to ale deset kol tvrdého boje, ve kterém McGregor překvapil a ze kterého rozhodně neodchází s ostudou.

McGregor, který nikdy profesionálně neboxoval překvapil komentátory energickým startem. Byl agresivnější, ale přesto soustředěný a přesný a vyvíjel na zkušenějšího soupeře tlak. Irští fanoušci v aréně mu vytvářeli atmosféru.

McGregor se před zápasem chvástal a sršel sebevědomím. "Porazím ho nejpozději ve druhém kole. To mi věřte," řekl mimo jiné devětadvacetiletý Ir. Už v úvodu zápasu bylo jasné, že to myslí vážně a že jeho výstup v ringu nebude ostudou, které se někteří obávali.

Obrat přišel v pátém a šestém kole, kdy se na zápasníkovi MMA začala projevovat únava. Mayweather se chopil příležitosti a začal zápas otáčet ve svůj prospěch. McGregorovy údery ho už nijak výrazněji neohrožovaly. Zkušenosti boxerského šampiona se zdály být na irského zápasníka příliš.

V devátém kole Mayweather s přehledem diktoval, co se bude v ringu dít. Nutno podotknout, že například podle ankety BBC skoro nikdo nevěřil, že McGregor bude touto dobou ještě na nohou. V desátém kole bylo rozhodnuto ve prospěch Mayweathera, kterého už McGregor nedokázal nijak ohrozit.

"Byl o hodně lepší, než jsem si myslel. Byl to ostrý protivník, ale byl jsem prostě lepší. Naším plánem bylo nikam nespěchat, nechat ho, ať své nebezpečné údery vystřílí, a na konci ho dorazit," řekl vítěz zápasu o irském rebelovi.

Američan Mayweather se s boxem rozloučil v září 2015 bez jediné porážky po 49 zápasech. Důchod se rozhodl přerušit právě jen kvůli McGregorově výzvě a kvůli vysněné padesáté výhře v řadě, kterou překonal rekord Rockyho Marciana.

Zápas byl sledovaný nejen kvůli nezvyklému střetu prvotřídních zápasníků z dvou odlišných světů. Provázela ho extrémní mediální kampaň a promo. Očekává se, že na na placených televizních kanálech vydělá rekordní sumy. Ostatně obří zájem diváků byl i jedním z důvodů, proč samotný zápas začal se zpožděním.

Oba bojovníci si mají přijít na astronomické sumy v řádu stamilionů dolarů, konkrétně Mayweather si desetikolovou show vydělal podle dostupných informací až osm miliard korun (byť přesné částky známé nejsou a zřejmě ani nebudou). Zmíněný rozruch kolem události a obří finanční sumy jsou ovšem důvodem, proč zápas provázela i kritika. Řada profesionálů jím opovrhovala a označovala ho za čistý byznys, divadlo nebo cirkus.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie