Články odjinud

Brankářská trojka Hrachovina si splnil dětský sen. Vedle Záruby perlil při komentáři zápasu Slováků

Brankářská trojka Hrachovina si splnil dětský sen. Vedle Záruby perlil při komentáři zápasu Slováků

23letý gólman Dominik Hrachovina nepřestává fanoušky bavit. Po vykání Tomáši Plekancovi a poté, co si na společný pokoj na hotelu v Kodani vzal hvězdnou posilu a kamaráda z dětství Davida Pastrňáka, připravil majstrštyk. Usedl vedle legendy sportovních komentátorů Roberta Záruby a pustil se svébytně do komentáře zápasu Slovensko-Bělorusko.

Zatímco český tým intenzivně řeší, jestli na čtvrtfinále mistrovství světa proti USA do brány naskočí David Rittich nebo Pavel Francouz, třetí gólman na kole Dominik Hrachovina měl v úterý poklidnější program. Vtipnými hláškami i odbornými postřehy provedl televizní diváky vítezným slovenským loučením se šampionátem.

"Dnes máme nejdelší den na MS! David Pospíšil se včera zhroutil, když jsem řekl poslední skupinový den. Abychom ho trochu zpestřili, vyhověli jsme přání brankáře národního týmu Dominika Hrachoviny, jehož klukovským snem bylo komentovat zápasy v TV," vysvětlil na svém twitterovém účtu Hrachovinovu účast ve vysílání Robert Záruba.

Odvážný tah sklidil mezi fanoušky vlnu nadšení. "Pěkně! Už se těším na koment pan Sekera skóruje od modré," připomněl Hrachovinovo vykání o dvanáct let staršímu Tomáši Plekancovi jeden z příznivců českého týmu. „Pokud to bude prokládat finštinou, půjde o nezapomenutelný zážitek,“ napsal další. „Trošku mi Hrachovina připomíná Švejka,“ ocenil fanda Roman Hanka.

A jak si třiadvacetiletá opora Tappary Tampere, která bude od příští sezony chytat v KHL za Astanu, na komentátorské židli vedla? Hrachovina se věnoval hlavně rozboru osobám sobě blízkým - brankářům. "Nepříjemná nahozka na bránu, dobře Patrik Rybár," popsal běloruské nahození na teč sympatický gólman, který má na masce podobiznu bývalého reprezentačního obránce Karla Rachůnka, který v roce 2011 zahynul při pádu letadla Jaroslavle.

Pokračování článku a nejlepší Dominikovy hlášky zde >>>

Vše o MS v hokeji ve speciálu iSport.cz >>>