Brankářská trojka Hrachovina si splnil dětský sen. Vedle Záruby perlil při komentáři zápasu Slováků | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brankářská trojka Hrachovina si splnil dětský sen. Vedle Záruby perlil při komentáři zápasu Slováků

Brankářská trojka Hrachovina si splnil dětský sen. Vedle Záruby perlil při komentáři zápasu Slováků

23letý gólman Dominik Hrachovina nepřestává fanoušky bavit. Po vykání Tomáši Plekancovi a poté, co si na společný pokoj na hotelu v Kodani vzal hvězdnou posilu a kamaráda z dětství Davida Pastrňáka, připravil majstrštyk. Usedl vedle legendy sportovních komentátorů Roberta Záruby a pustil se svébytně do komentáře zápasu Slovensko-Bělorusko.

Zatímco český tým intenzivně řeší, jestli na čtvrtfinále mistrovství světa proti USA do brány naskočí David Rittich nebo Pavel Francouz, třetí gólman na kole Dominik Hrachovina měl v úterý poklidnější program. Vtipnými hláškami i odbornými postřehy provedl televizní diváky vítezným slovenským loučením se šampionátem.

"Dnes máme nejdelší den na MS! David Pospíšil se včera zhroutil, když jsem řekl poslední skupinový den. Abychom ho trochu zpestřili, vyhověli jsme přání brankáře národního týmu Dominika Hrachoviny, jehož klukovským snem bylo komentovat zápasy v TV," vysvětlil na svém twitterovém účtu Hrachovinovu účast ve vysílání Robert Záruba.

Odvážný tah sklidil mezi fanoušky vlnu nadšení. "Pěkně! Už se těším na koment pan Sekera skóruje od modré," připomněl Hrachovinovo vykání o dvanáct let staršímu Tomáši Plekancovi jeden z příznivců českého týmu. „Pokud to bude prokládat finštinou, půjde o nezapomenutelný zážitek,“ napsal další. „Trošku mi Hrachovina připomíná Švejka,“ ocenil fanda Roman Hanka.

A jak si třiadvacetiletá opora Tappary Tampere, která bude od příští sezony chytat v KHL za Astanu, na komentátorské židli vedla? Hrachovina se věnoval hlavně rozboru osobám sobě blízkým - brankářům. "Nepříjemná nahozka na bránu, dobře Patrik Rybár," popsal běloruské nahození na teč sympatický gólman, který má na masce podobiznu bývalého reprezentačního obránce Karla Rachůnka, který v roce 2011 zahynul při pádu letadla Jaroslavle.

Pokračování článku a nejlepší Dominikovy hlášky zde >>>

Vše o MS v hokeji ve speciálu iSport.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.