Brankářské naděje pod 20 let. Tito mladíci patří k tomu nejlepšímu, co český hokej nabízí

HalfPageAd-1

Pavel Ryšavý

18. 07. 2017 • 11:53

Česká brankářská škola získala v hokejovém světě věhlas. Světovému hokeji dala Dominika Haška, Tomáše Vokouna nebo Ondřeje Pavelce. Při pohledu na jejich mladé nástupce se jeví budoucnost českého brankoviště nadějně. Podívejte se na výběr nejtalentovanějších českých brankářů pod 20 let.

Mobile-rectangle-3

Daniel Vladař (19 let)

Vysoký brankář z Prahy má už smlouvu s Bostonem. V minulé sezoně odchytal 8 zápasů na farmě v AHL a 18 v ECHL. Na cestě do NHL musí předskočit čtyřiadvacetiletého Zaneho McIntyra a protežovaného Malcolma Subbana. V příští sezoně by mohl už víc chytat na farmě.

Jakub Škarek (17 let)

Možná se pro něj stala úplně ta nejlepší věc. Dukla postoupila do extraligy, on nikam neodejde a bude dál chytat doma, v prostředí, které dokonale zná. V 17 letech může dostat klidně 40 zápasů v extralize, které by ho vystřelily zase o pár pater nahoru. Draft do NHL ho čeká příští léto.

Josef Kořenář (19 let)

Jeho příběh šokoval. Rok chytal v USHL, na draftu si ho nikdo nevšiml, ale odjel na rozvojový kemp do San Jose, kde hned dostal smlouvu. Vypadá to, že ale příští sezonu odchytá doma. Jihlava se vrátila do extraligy, utvoří trio se Škarkem a Norem Voldenem. Amerika ho čeká asi až za rok.

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

 

 

 

SDÍLET

Billboard-bottom-1