Bronzová Koukalová. Na medaili dosáhla ve sprintu v Östersundu

ČTK

03. 12. 2016 • 14:10

Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů.

Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovou z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Koukalová dojela ve Světovém poháru třetí pošesté v kariéře. Po střelbě vleže byla šestá a ze stojky vyjížděla druhá s odstupem jen 4,2 vteřiny na Dorinovou-Habertovou. Francouzka ale běžela nejrychleji a Koukalová na ní neútočila. Nakonec celkově zaostala o dvacet vteřin a před ní se ještě dostala Mäkäräinenová.

Další Češka se do elitní desítky nevešla. Eva Puskarčíková po jedné chybě na střelnici obsadila 15. místo, Lucie Charvátová musela na dvě trestná kola a byla o tři místa horší. Třikrát minula Veronika Vítková a zatím je na 35. místě.