Bude Stramaccioni po propadáku ve Spartě trénovat Baráka a Jankta? Chtějí ho v Udine, píší v Itálii | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bude Stramaccioni po propadáku ve Spartě trénovat Baráka a Jankta? Chtějí ho v Udine, píší v Itálii

Bude Stramaccioni po propadáku ve Spartě trénovat Baráka a Jankta? Chtějí ho v Udine, píší v Itálii

Před minulou sezonou ho s velkými očekáváními angažovala Sparta, pražské působení pro něj ale skončilo už letos v březnu. Bez práce by ale Andrea Stramaccioni nemusel být dlouho. V italské Serii A to má totiž nahnuté trenér Udine Massimo Oddo. Dle informací serveru Football Italia by se jeho nástupcem mohl už v nejbližších dnech stát právě bývalý kouč Letenských.

Udine nezažívá zrovna dobré období. Tradiční italský klub prohrál už devět zápasů v řadě a v tabulce se krčí na třináctém místě. Na Apeninském poloostrově nyní kolují zprávy, že jubilejní desátá porážka by trenérovi Massimu Oddovi mohla zlomit vaz.

K té by mohlo dojít už dnes večer (20.45) a nejde zrovna o nepředstavitelnou věc. Tým, za který hrají i čeští reprezentanti Antonín Barák a Jakub Jankto, se totiž vydá na hřiště druhé Neapole, která stále drží šanci na zisk titulu.Sám Oddo navíc avizoval, že do utkání nepošle své mužstvo v nejsilnější sestavě – klíčové hráče totiž bude chtít šetřit pro víkendový zápas s Crotone, které je „zebrám“ v tabulce podstatně blíže. Je ale otázkou, zda do duelu mužstev z druhé poloviny tabulky ještě 41letý kouč Udine povede.

Dle zprávy webu Football Italia by mohl Odda na lavičce Udine nahradit Andrea Stramaccioni. Ten je od března, kdy ho ze svých služeb kvůli špatným výsledkům propustila Sparta, bez práce.

Italský kouč by nešel do neznámého prostředí. Klub už z pozice hlavního trenéra vedl v ročníku 2014/15, ve funkci však vydržel jen jedinou sezonu. V té Udine skončilo na šestnáctém místě, jen sedm bodů nad sestupovou hranicí.

Další zprávy o fotbalu čtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.