„Byl to jeden z mých nejtěžších dnů na kole.“ Sagan po pádu v královské etapě neskutečně trpěl | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Byl to jeden z mých nejtěžších dnů na kole.“ Sagan po pádu v královské etapě neskutečně trpěl

„Byl to jeden z mých nejtěžších dnů na kole.“ Sagan po pádu v královské etapě neskutečně trpěl

Na legendární Tourmalet se vyškrábal z posledních sil. Slovenský cyklista Peter Sagan po středečním pádu viditelně trpěl a zvažoval, že skončí úplně. „Byl to pro mě nejtěžší den na kole v mé desetileté kariéře,“ přiznal v cíli, kam dojel na 143. místě. Jediná věc, která ho poháněla, byl zisk zeleného trikotu. Ten už má jistý, musí ale dojet až do Paříže.

To nejhorší má za sebou. Peter Sagan havaroval ve sjezdu v sedmnácté etapě, vyjel ze silnice a podle svých slov narazil tvrdě do skály. Zlomeniny neměl, přesto dojel sedřený do krve a v bolestech. Zatímco mnozí před ním i z méně závažných důvodů končili, Sagan se rozhodl vydržet a pokusit se závod dokončit.

Cestu rozhodně neměl jednoduchou, dopředu ho však hnala vidina zisku zeleného trikotu. Ten má se svými 467 body v kapse, musí ale dojet až do cíle závěrečné 21. etapy. Páteční královskou etapu, která obsahovala i extrémně náročný výšlap na Tourmalet, hodně protrpěl.„Celá etapa pro mě byla hodně těžká. Myslím, že kdyby to byla klasika, tak bych odstoupil. A nemít zelený trikot, tak bych to asi taky udělal. Ale měl jsem ho na sobě a chtěl jsem ho dovézt do cíle, ať už v limitu, nebo ne,“ přiznal po dojetí.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.