Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Byla jsem absolutně soustředěná na každý metr,“ říká Koukalová po zlatém sprintu

„Byla jsem absolutně soustředěná na každý metr,“ říká Koukalová po zlatém sprintu

Byla to jízda na zlaté hraně a biatlonistka Gabriela Koukalová ji zvládla. Navzdory rostoucí únavě v závěru sprintu na mistrovství světa v Hochfilzenu udržela náskok na Němku Lauru Dahlmeierovou a může slavit. „Nejsem schopná popsat, co se stalo. Ptala jsem se, jestli spím. Je to pravda? Ano, je to pravda,“ radovala se Koukalová v rozhovoru pro iSport.cz.

Co si pamatujete z posledního kola?

„Nic si nepamatuju, tak jsem byla unavená… Měla jsem jen informace od našeho servisu, který na mě řval: Gabi, máš jen šest vteřin kilometr před cílem! Nevěřila jsem, že je to dost, ale musím říct, že jsme měli skvělé lyže a bylo to dobré rozhodnutí jet až v poslední skupině.“

Sledovala jste informace o vývoji závodu?

„Snažila jsem se soustředit na svou práci, ale měla jsem spoustu informací hlavně o Lauře, se kterou jsem jela o první místo. Věděla jsem, že na ni mám 10 vteřin po druhé střelbě, ale nemyslela jsem si, že bych to mohla udržet. Všichni víme, jaké má Laura ta svá poslední kola, běhá rychle jako kůň.“

Proč jste vyhrála právě vy?

„To nevím, má to asi mnoho důvodů. Jedna z věcí je podpora fanoušků, pak skvělé lyže. A za třetí to, že jsem byla dost silná. Byla jsem absolutně soustředěná na každý metr. A možná moji rodiče jsou taky důvod. Nemůžu trénovat jako ostatní, jsem líná. Tak i díky nim…“

Prý jste požádala manžela, aby na vás čekal u cílového prostoru…

„Dneska to byl speciální den a trochu zvláštní. Nevím, co jsem si myslela předtím, protože jsem byla až moc koncentrovaná. Chtěla jsem být v cíli co nejdřív to půjde, protože můj manžel je tady. Je krásné ho tady vidět. Možná nejsem tak profesionální. Jsem víc v pohodě, víc času trávím s manželem. Za to jsem šťastná, protože se cítím víc jako člověk.“

V čem je rozdíl od minulého šampionátu v Oslu, z něhož jste odjížděla bez medaile?

„Ráda bych řekla něco pozitivního, ale možná jsem toho moc očekávala loni a byla jsem jen čtvrtá. Měla jsem hodně bramborových medailí. Nemám žádné očekávání, snažím se jen užívat si závod a jasně, myslím na vítězství v posledních týdnech. A možná to mi pomohlo.“

Další informace o zlatém úspěchu biatlonistky Koukalové na weu iSport.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744