Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čech: Není důvod věšet rukavice na hřebík, trénování mě ale baví

Čech: Není důvod věšet rukavice na hřebík, trénování mě ale baví

Jubilejní dvoustou nulou z nedělního duelu Arsenalu proti Watfordu (3:0) v Premier League přepsal další velkou metu. Petr Čech je už nyní ohromná persona, jakou měl český fotbal naposledy v Pavlu Nedvědovi. Počinu 35letého gólmana uznale tleská většina fotbalového světa. Zkušený brankář zatím nemíní sundat nohu z plynu a v aktivní kariéře hodlá ještě nějaký pátek pokračovat. V rozhovoru s českými novináři zároveň naznačil, co se mu rýsuje v plánech poté, až rukavice definitivně odloží do skříně.

Je vaše 200. nula v Premier League individuálním rekordem, kterého si nejvíc ceníte?
„Už ve chvíli, kdy jsem překonal rekord Davida Jamese (170. nulu udržel Čech v prosinci 2015 v zápase Arsenalu s Bournemouthem), jsem si zvědomil, že překonat takový rekord v Premier League je sám o sobě veliký počin. Vždycky jsem doufal, že tohle číslo ještě může narůst do takové podoby, která se třeba už nikdy nepřekoná. Jak jsem se blížil té dvoustovce, bylo to velké lákadlo. Nikdo to přede mnou ještě neudělal, říkal jsem si, že by bylo hezké to překonat. Doufám, že to číslo ještě co nejvíc naroste.“

1080p 720p 360p
Hráč kola Premier League: Petr Čech vešel do historie 200. nulou v lize


Jaký ohlas měl váš rekord v Anglii?
„Obrovský. Anglie je kolébka fotbalu a nejlepší liga na světě, tomu odpovídá i mediální prostředí a všechno okolo. S tím jsou spojené i různé gratulace, což mě samozřejmě potěšilo. Některé gratulace mě i překvapily. Užil jsem si to, člověk na to má chviličku, než zase půjde další den do práce.“Která z gratulací vám udělala největší radost?
„Radost mi udělaly všechny, překvapila mě ta od Rafaela Beníteze. Měl jsem ho jako trenéra v Chelsea, vyhráli jsme spolu Evropskou ligu, pak se naše cesty rozdělily. To mě překvapilo a potěšilo zároveň.“

Na poslední dvoustou nulu jste čekal dlouho. Neříkal jste si, že je to číslo pro vás zakleté?
„Do 18. kola, kdy jsem došel k číslu 199, jsem měl na 18 startů a devět nul, vycházel mi průměr jedné vychytané nuly na dva zápasy. Bylo frustrující najednou čekat jedenáct zápasů na další čisté konto. Navíc se nám nedařilo výsledkově, to bylo na tom čekání to nejhorší. Uteklo nám čelo tabulky, teď s Arsenalem doháníme velkou ztrátu. Zápasy od mého 199. čistého konta způsobily dost velkou škodu v našem postavení v tabulce. Kdybychom každý zápas vyhrávali 5:4 a nula nepřicházela, nevadilo by mi to, důležité je zápasy vyhrát a být v tabulce co nejvýš. Takhle mě to opravdu frustrovalo.“

Pokračování na iSport.cz

 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1