Češi na vodě v Račicích kralují. Pro zlato si na 500 metrech dojeli Dostál i Fuksa

ČTK, lup

27. 08. 2017 • 14:20

Kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa vybojovali v Račicích tituly mistrů světa na neolympijské trati 500 metrů. Dostál, který v sobotu dojel třetí na kilometru, získal třetí světové zlato. Stříbrný na kilometrové trati Fuksa obhájil předloňský titul a nejcennější medaili z MS slaví podruhé. Čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf získal na mistrovství světa v Račicích bronz na olympijské pětistovce a postaral se o šestou českou medaili.

Čtyřiadvacetiletý Dostál, který v letošní sezoně na pětistovce nepoznal hořkost porážky, dnes potvrdil roli největšího favorita. Druhého Dána Reného Holtena Poulsena porazil o více než sekundu a půl a po průjezdu cílem radostí vyskočil z lodě do vody. Třetí skončil Ukrajinec Oleh Kucharyk.

Stejně starý Fuksa, jenž v sobotu nestačil pouze na favorizovaného Němce Sebastiana Brendela, předvedl rovněž suverénní jízdu. V cíli byl o více než půl sekundy dříve než stříbrný Ital Carlo Tacchini, bronz vybojoval Bělorus Maxim Petrov.

Čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf získal na mistrovství světa v Račicích bronz na olympijské pětistovce a postaral se o šestou českou medaili. Zvítězili Němci s více než půlsekundovým náskokem před Španěly, Češi dojeli o další tři desetiny zpět. Stejně jako v sobotním semifinále český čtyřkajak v polovině trati na medailové pozice ztrácel, ale díky zrychlení ve finiši se i v osmé dráze propádloval k bronzu.

SDÍLET