Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češi podlehli Rusům 2:4, sborná vyhrála celé Švédské hry

Češi podlehli Rusům 2:4, sborná vyhrála celé Švédské hry

Čeští hokejisté zakončili své vystoupení na Švédských hrách v Göteborgu porážkou s Ruskem 2:4. Sborná vyhrála celý turnaj, k čemuž by jí dnes stačil i bod, a s předstihem také celou Euro Hockey Tour.

Svěřenci kouče Josefa Jandače nastoupili znovu v brance s Pavlem Francouzem, který jako první inkasoval, ale v průběhu druhé třetiny otočili skóre útočníci Radan Lenc a Lukáš Radil. Soupeř však ještě před druhou přestávkou vyrovnal a ve třetím dějství rozhodl dvěma góly Maxim Šalunov, jenž si připsal i asistenci.

„Nemůžu upřít hráčům na turnaji nasazení a bojovnost, ale v určitých momentech nám možná chyběla hokejovost. A také jsme dělali chyby. Dnes jsme jich směrem dozadu na naší polovině udělali dost, podobně jako ve čtvrtek se Švédy. Zápas s Finy nám mezitím extrémně vyšel,“ řekl Jandač.

„Za stavu 2:2 jsme měli přesilovku, chtělo to dát gól a myslím, že by se tím zápas zlomil. My jsme jim ale nechali v naší přesilovce možná tři úniky na bránu a tam se to začalo trochu lámat. Pak dali dva góly a bylo rozhodnuto. Ale nemyslím si, že by Rusové hráli líp než my,“ prohlásil útočník Tomáš Zohorna.

Rusové s mladým týmem měli i po pátečním přeletu z Petrohradu dostatek sil. „Koukal jsem jako blázen, že lítali. My jsme měli to samé v Rusku, když jsme tam přiletěli. Je to těžké, ale člověk se s tím prostě musí nějak popasovat. Nebrali jsme, že měli málo času na regeneraci. Chtěli jsme prostě vyhrát, což se nepodařilo,“ uvedl obránce Ondřej Vitásek.

 

 

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link