Články odjinud

Češi vykázali ruské televize z tréninku hokejistů. „Je to psychologická válka,“ tvrdí manažer

Češi vykázali ruské televize z tréninku hokejistů. „Je to psychologická válka,“ tvrdí manažer

Ruské televizní štáby narušily poklidný úvod dnešního tréninku české hokejové reprezentace před semifinálovým zápasem olympijských her v Pchjongčchangu. Zástupci národního týmu zabránili Rusům v natáčení, prosadili si totiž na direktoriátu turnaje, že redaktoři mohou natáčet rozhovory pouze ve vyhrazených prostorech a jejich přípravu na zápasy zahraniční televize nesmějí snímat.

Český tým se v semifinále utká právě se sbornou, řada zástupců ruských televizí a médií proto přišla na trénink. Manažer Jan Černý a tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund tak několikrát museli upozorňovat kameramany i redaktory, že trvají na dodržení pravidel.

"Na direktoriátu jsme se dohodli, že necháme tréninky pro média i ostatní otevřené, že to nebudeme selektovat. Natáčet se ale nesmí. A dvakrát nebo třikrát jsme to během olympiády zdůraznili," řekl Černý, který hned v úvodu ruské televizi zabránil v nahrávání i svým tělem.

"Samozřejmě, že je to psychologická válka. Dělají, že tomu nerozumí. Přitom doteď tady nebyli, naše tréninky si nikdo nenahrával. Jak jsem řekl, není to povolené," podotkl Černý s tím, že trenéři soupeřů mohou přípravu bez problémů osobně sledovat.

Dva členové ruského realizačního týmu také na tribuně byli. "Mohou si klidně dělat zápisky. Ale aby to natáčela televize? Pak jim to klidně může dát," řekl.

Češi nastoupí v pátek proti ruským hokejistům v červených dresech a stejně jako ve všech čtyřech předešlých zápasech budou mít levou střídačku. Jako lépe postavený tým v základní části totiž měli právo volby. Rusové se to ale ráno pokoušeli změnit.

"Přišli s tím, že si vyměníme dresy i střídačku. Sedíme vedle sebe a on na mě: Máte pěkné bílé dresy. Tak říkám: A co? On, a co pravá střídačka?" popsal Černý ranní sezení, ve kterém mu kolega v nadsázce za výměnu nabídl i 100 eur. "Tak jsme se ho zeptal, jestli nemají v Rusku krizi," pousmál se.

Trenér Josef Jandač bral dění na tribuně s nadhledem. "Já to neřeším. Nemělo by se to natáčet. Ale Rusáci si to natáčí, skautují, každé mužstvo to dneska řeší," řekl Jandač.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie