Česká atletika má nový talent. Patnáctiletý dálkař překonal 75 let starý rekord | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká atletika má nový talent. Patnáctiletý dálkař překonal 75 let starý rekord

Česká atletika má nový talent. Patnáctiletý dálkař překonal 75 let starý rekord

Je mu teprve patnáct let a už nyní patří mezi největší přísliby české atletiky. Skokan do dálky Tomáš Kratochvíl naposledy zaujal na Olympiádě dětí a mládeže v Brně, kde o 12 centimetrů vylepšil 75 let starý rekord. Ve finále soutěže skočil 724 cm.

Výkon Jaroslava Fikejze byl dlouho tím nejlepším, co v žákovské kategorii česká atletika viděla. Jeho 712 centimetrů mělo o to větší hodnotu, že v roce 1942 skákal Fikejz na škvárovém rozběžišti. S dnešními podmínkami se ty jeho srovnat nedají.

Rekordní tabulky přesto nerozlišují, na jakém povrchu kdo skákal. A tak byl Fikejzův výkon celých 75 let českým žákovským rekordem. Teď ho přepsal patnáctiletý Tomáš Kratochvíl. Na Olympiádě dětí a mládeže v Brně skočil 724 centimetrů.

Kratochvíl je mimořádný talent české atletiky. Nejenže nyní vylepšil svůj osobní rekord v dálce (ten starý činil 694 centimetrů), vedle dálky se věnuje také sprintům a výšce, kde už přeskočil hranici 196 centimetrů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.