Česká fotbalová tragédie: Bývalý obránce Sparty Pergl spáchal sebevraždu | info.cz

Články odjinud

Česká fotbalová tragédie: Bývalý obránce Sparty Pergl spáchal sebevraždu

Svět českého fotbalu zasáhla tragédie. Bývalý obránce Sparty Pavel Pergl spáchal podle informací deníku Sport sebevraždu. Čtyřicetiletý fotbalista se oběsil v úterý večer v německém Magdeburgu. Informaci potvrdil trenér Martin Pulpit i sportovní manažer Velké Bíteše Jiří Mika.

Fotbalovou kariéru měl za sebou. Před rokem se radoval z narození dcerky, udělal si fitness kurz a chtěl se dál věnovat fotbalu. K tomu už ale nedojde. Bývalý obránce Pavel Pergl si v úterý v Magdeburgu sáhl na život. „Je to bohužel pravda, Pavel byl můj velký kamarád. Promiňte, víc o tom nechci mluvit,“ sdělil krátce deníku Sport trenér druholigového Frýdku-Místku Martin Pulpit.

Pergla dohnaly k meznímu řešení spory s přítelkyní, se kterou v Německu žil. Ty se objevily jen několik měsíců po narození dcery a nakonec vyústily ve zničující tragédii. Pro český fotbal je to třetí ztráta v rozmezí necelého roku. Loni v dubnu se v Turecku oběsil bývalý obránce Viktorie Plzeň a národního týmu František Rajtoral. O necelý měsíc později se ke stejnému kroku uchýlil i další bývalý hráč Západočechů a někdejší mládežnický reprezentant David Bystroň.Více o smrti Pavla Pergla na iSport.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie