Česká hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa, v týmu je zatím 28 hráčů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa, v týmu je zatím 28 hráčů

Česká hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa, v týmu je zatím 28 hráčů

Hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa do Dánska i s obráncem Jakubem Krejčíkem. Trenér Josef Jandač tak má v kádru 28 hráčů, tři z nich si na turnaji nezahrají. Každý tým totiž na soupisku může zařadit tři brankáře a 22 hráčů do pole.

Šestadvacetiletý Krejčík, který startoval již na třech šampionátech, v původní nominaci ze zdravotních důvodů chyběl. Jeho stav se ale v minulých dnech zlepšil, ve středu absolvoval trénink s týmem a následně se s trenéry domluvil, že poletí i na turnaj.

„Ze začátku tréninku to nebylo optimální, ale postupem, když se to zahřálo a zatížilo, tak to bylo lepší. Poletí s námi a uvidíme, jak se bude jeho stav vyvíjet,“ řekl asistent trenéra Václav Prospal novinářům na letišti.

Hráč mistrovské Komety je optimistický a věří, že bude schopen do turnaje zasáhnout. „Jsem pozitivní, jinak bych tady nebyl. Uvidíme, jestli budu schopen hrát už v sobotu nebo až po víkendu,“ uvedl Krejčík, jenž měl problémy s břišními svaly.

Trenéři podle Prospala počítají spíše s variantou, že v prvním zápase MS proti Slovensku Krejčík hrát nebude. „Nemůžeme si dovolit zapsat na soupisku polozdravého hráče,“ podotkl. Stejný případ jako Krejčík je i útočník Robin Hanzl, který také není stoprocentně fit a na začátku turnaje hrát určitě nebude.

Hokejisty dnes vpodvečer čeká v Kodani první trénink. „Po příletu si kluci v hotelu trošku odpočinou, pak bude porada a trénink,“ řekl Prospal a s předstihem potvrdil, že do prvního zápasu nastoupí v brance Pavel Francouz.

Národní tým získal poslední medaili na MS v roce 2012, a to bronz v Helsinkách. „Moje očekávání jsou taková, že bych chtěl, abychom se zlepšovali každým zápasem,“ řekl Prospal. Stejně jako hráči uvítal, že tým se už přesunul do dějiště mistrovství a končí dlouhé přípravné období. Během něj reprezentace odehrála deset zápasů. „Což je docela dost. Určitě jsme rádi, že se alespoň posuneme do dějiště šampionátu,“ dodal Prospal.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.