České hokejisty dnes čeká Bělorusko, které šlo zatím od porážky k porážce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

České hokejisty dnes čeká Bělorusko, které šlo zatím od porážky k porážce

České hokejisty dnes čeká Bělorusko, které šlo zatím od porážky k porážce

Čeští hokejisté nastoupí dnes večer na mistrovství světa v Kodani proti Bělorusku s cílem vybojovat první vítězství v základní hrací době. Zatím jsou ve skupině A na pátém místě se šesti body o jeden za Slovenskem, které uzavírá čtveřici pro play off.

Ve čtvrtečním utkání svěřenci trenéra Josefa Jandače vybojovali cenné vítězství 4:3 v prodloužení proti úřadujícím olympijským vítězům Rusům. O výhru se zasloužili zejména bostonští útočníci David Pastrňák a David Krejčí, kteří se k týmu připojili v den zápasu. Pastrňák dal dva góly včetně vítězného a přidal asistenci, Krejčí skóroval jednou a na tři branky přihrál.

Bělorusové zatím v Dánsku šli od porážky k porážce a jsou bez bodu při skóre 4:22. Po třetí prohře byl dokonce odvolán trenér Dave Lewis a tým vede Sergej Puškov. Dnes od 20:15 se oba týmy utkají na MS podeváté, všechny předchozí vzájemné zápasy vyhrál český celek.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.