České tenistky vstoupily do nového roku: Šafářová vyřadila Allertovou, dál jde i Plíšková | info.cz

Články odjinud

České tenistky vstoupily do nového roku: Šafářová vyřadila Allertovou, dál jde i Plíšková

Hned zkraje roku 2017 došlo na turnaji v Aucklandu k turnajovému souboji mezi dvěma českými tenistkami. Úspěšnější byla Lucie Šafářová, která porazila spoluhráčku z fedcupového týmu Denisu Allertovou. V Číně se dařilo Kristýně Plíškové.

Nový rok se v případně českých tenistek nesl v duchu plného pracovního nasazení. Na turnaji v novozélandském Aucklandu, který je přípravou na první grandslam sezony Australian Open, na sebe v úvodním kole narazily Denisa Allertová a Lucie Šafářová.

Devětadvacetiletá Šafářová, které momentálně náleží 62. příčka v žebříčku ženské tenisové asociace WTA, si dokázala s o šest let mladší krajankou poradit hladce ve dvou setech 6:1 a 6:2. V dalším kole by mohla vítězka opět narazit na Češku, pokud se podaří z úvodního zápasu postoupit Barboře Strýcové.

V čínském Šen Čenu se na tamním turnaji na sezonu připravuje Kristýna Plíšková. Dvojče loňské finalistky US Open Karolíny, kterému náleží 60. místo v WTA, dokázalo zvrátit nepříznivý vývoj utkání, kdy prohrávalo s lotyšskou soupeřkou.

Po prvním setu, který Plíšková ztratila v poměru 1:6, ale česká tenistka zabrala a nasazenou šestku Anastasii Sevastovovou nakonec vyřadila. Po výhře 1:6, 6:3 a 7:6 nad o třicet míst lepší Lotyškou tak postupuje Kristýna Plíšková do dalšího kola.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie