Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko krůček od čtvrtfinále: Hokejisty dnes čeká Francie, můžou si zajistit postup

Česko krůček od čtvrtfinále: Hokejisty dnes čeká Francie, můžou si zajistit postup

Čeští hokejisté se mohou v dnešním utkání proti Francii na mistrovství světa v Kodani přiblížit jistotě postupu do čtvrtfinále. Pokud svěřenci trenéra Josefa Jandače vyhrají, mohli by být v play off už před pondělním závěrečným duelem ve skupině A proti Rakousku.

V brance nastoupí David Rittich, který se od začátku turnaje střídá s Pavlem Francouzem. Na sobotním tréninku chyběl útočník Andrej Nestrašil, který si v úvodu pátečního duelu s Běloruskem poranil rameno. "Utrpěl zhmoždění ramena s menším prokrvácením svalu. Na ledě to zkusí nejdříve za dva dny a potom se uvidí," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund. Do zápasové sestavy se vrátí útočník Filip Chytil.

Češi vyhráli čtyři z pěti zápasů a mají na třetím místě tabulky devět bodů, Francie na šestém o tři body méně. Utkání začne v 16:15 a přímým přenosem jej odvysílá ČT Sport.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.