Česko může porazit favorita z Ruska, věří obránce Kolář. Po čtvrtfinálové výhře vyzdvihl brankáře Francouze | info.cz

Články odjinud

Česko může porazit favorita z Ruska, věří obránce Kolář. Po čtvrtfinálové výhře vyzdvihl brankáře Francouze

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem šestkrát za sebou, ale v semifinále olympijských her v Pchjongčchangu by chtěli nelichotivou bilanci změnit. Obránce Jan Kolář věří, že se to v pátek podaří a reprezentace překvapí hlavního favorita turnaje.

Rusko má hodně dobrý mančaft, ve kterém je hodně individualit. Ale hrát se dá s každým. Pokud budeme hrát naši hru, vyhrát můžeme, řekl Kolář po české čtvrtfinálové výhře 3:2 po nájezdech nad USA.

Fakt, že Česko se sbornou několikrát v řadě prohrálo, dobře věděl. "Byl bych rád, kdybychom teď vyhráli. Uděláme pro to maximum, šance je docela velká. Oba mančafty budou unavené, takže se dá čekat taktická bitva, nikdo nebude chtít vypadnout z té cesty nahoru," podotkl jedenatřicetiletý bek, který hraje v KHL za Chabarovsk.

Přestože většina odborníků považuje Rusko za hlavní favority turnaje, podle Koláře mají reálnou šanci na zisk zlaté medaile i další týmy.

Jsou jedním z favoritů. My můžeme být taky, ještě jsme neprohráli, Švédi hrají výborně. Bude záležet, jak se kdo vyspí, kdo dostane víc přesilovek a jak je využije, uvedl a ocenil dosavadní české výkony. Hrajeme naplno, každé střídání. Snažíme se, povzbuzujeme se, jsme soudržní. A když k tomu ještě Francík (Pavel Francouz) chytá takhle parádně, tak se to puzzle skládá. I díky tomu jsme úspěšní, řekl.

Nejsilnější stránkou Kolářovy hry je spolehlivá defenziva, na olympiádě se už několikrát předvedl i v útočné fázi. V základní skupině proti Švýcarsku si připsal dvě asistence, v duelu s USA skóroval.

Je to super. Ale mám radši, když někoho trefím nebo zblokuju střelu, na to jsem zvyklý. To máte asi jako u útočníků, když dávají góly, jsou zvyklí se radovat, a když dají bodyček, tak se tak neradují, pousmál se Kolář. Je příjemné, když pomůžu i dopředu. Budu se asi opakovat, ale hlavně jsme tady jako jeden tým. Důležité jsou výsledky. Nikdo se nebude ptát, kdo vybojoval jaký puk, kdo dal jaký gól. Všechno se bude hodnotit podle medailí, dodal Kolář.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie