Články odjinud

Česko - Rusko 0:3. Sen o finále je pryč, soupeř rozhodl za 27 vteřin

Česko - Rusko 0:3. Sen o finále je pryč, soupeř rozhodl za 27 vteřin

Čeští hokejisté se v olympijském semifinále v Pchjongčchangu statečně bili s výběrem Ruska, ale na postup mezi nejlepší dvojici to nestačilo. Favorit utkání vyhrál 0:3 především díky dvěma gólům, které Gusev s Gavrikovem vstřelili těsně před polovinou utkání během 27 vteřin. Partu kolem trenéra Josefa Jandače tak v sobotu od 13:10 čeká bitva o bronz, kde se postaví horšímu z dvojice Kanada - Německo. Dnešní duel pro vás komentovali experti Milan Antoš a Jiří Lípa.

První porážka Čechů na turnaji se začala rodit ve 28. minutě, kdy pohnul bezbrankovým skóre útočník Nikita Gusev. Náskok největšího favorita na zlato navíc už po 27 vteřinách navýšil bek Vladislav Gavrikov. Třetí trefou stvrdil v závěru postup útočník Ilja Kovalčuk, čisté konto vychytal Vasilij Košečkin.


Sborná má s postupem do finále i jistotu medaile, která bude pro tým po čtvrtfinálových porážkách ve Vancouveru 2010 i doma v Soči před čtyřmi lety první od Salt Lake City 2002, kde Rusko vybojovalo po vyřazení Čechů ve čtvrtfinále bronz.Na souboj obou týmů došlo i o čtyři roky později v Turíně 2006, kdy zápas o třetí příčku vyhrálo české národní mužstvo. Navázat na tento cenný kov se Češi budou pokoušet v sobotu od 13:10 SEČ.

Více na iSport.cz

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>