Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko slaví úspěch. Plíšková i Strýcová jsou v Eastbourne ve čtvrtfinále

Česko slaví úspěch. Plíšková i Strýcová jsou v Eastbourne ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková i Barbora Strýcová si zahrají na trávě v Eastbourne minimálně čtvrtfinále, generálka na Wimbledon tak oběma českým tenistkám zatím vychází. Zápas třetího kola vyhrály ve dvou setech, a pokud to počasí dovolí, budou bojovat o postup do semifinále ještě dnes.

Světová trojka a loňská finalistka turnaje Plíšková si poradila s Číňankou Pcheng Šuaj 7:6, 6:4 a ani podruhé letos v Eastbourne neztratila set. Poté, co minulý týden zrušila start v Birminghamu kvůli problémům s loktem, si nyní zahraje proti Rusce Světlaně Kuzněcovové, s níž má bilanci 1:2. Plíšková jí podlehla letos v semifinále v Indian Wells i loni v říjnu na Turnaji mistryň. Na trávě se utkají poprvé.

Vítězství pětadvacetileté Plíškové nad Pcheng Šuaj se však nerodilo lehce. V prvním setu prohrávala s 38. hráčkou světa už 0:3, nakonec jej však získala poměrem 7:3 v tie-breaku. Rovněž ve druhé sadě musela česká favoritka otáčet nepříznivé skóre 2:4, ale zápas nakonec rozhodla čtyřmi gamy za sebou.

Strýcová vyřadila v Eastbourne už třetí soupeřku. V zápase s Davisovou byla klíčová její série pěti vítězných gamů na přelomu první a druhé sady. Američanku porazila 7:5, 6:2 a vrátila jí letošní prohru z Aucklandu. Ve čtvrtfinále ji čeká domácí Britka Heather Watsonová.

Do čtvrtfinále generálky na Wimbledon prošla i světová jednička Angelique Kerberová. Německá tenistka si v nevýrazné sezoně zvedla před londýnským grandslamem sebevědomí hladkou výhrou nad Španělkou Larou Arruabarrenovou.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link