Český hokej v problémech! Liga mistrů žádá trest pro Hradec, vadí jí kritika | info.cz

Články odjinud

Český hokej v problémech! Liga mistrů žádá trest pro Hradec, vadí jí kritika

Na český hokej se valí mezinárodní aféra. Odstartoval ji nedávný rozhovor prezidenta hradeckého klubu Miroslava Schöna pro deník Sport, který hnul děním také ve Švédsku či Finsku. Schönova kritika, nasměrovaná na adresu Champions League, přinesla tučnou odezvu z jejího velína. Nazlobený šéf soutěže Martin Baumann žádá pro Čechy pokutu za porušení akcionářské smlouvy. Uhasit požár se usilovně snaží vedení extraligy.


Architekti Champions League si vytkli za cíl po letech tápání a marných pokusů v prostředí mezinárodního hokeje konečně postavit na nohy fungující model nadnárodní konfrontace. Očekávání byla značná, realita zatím za sny a plány pokulhává. Ačkoli jsou mnohdy k vidění vynikající zápasy, finanční stránka projektu zůstává slabá. Především právě na to ve Sportu upozornil Miroslav Schön, jehož výroky způsobily pozdvižení.Boss hradeckého Mountfieldu se nerozpakoval, když před dvěma týdny otevřeně prohlásil: „Champions League nese honosný název, přitom na klubech parazituje. Soutěž platíme my, taková je skutečnost. My sice dostaneme startovné 20 tisíc eur, ale umíte si představit, co je to za směšnou částku při organizaci letecké přepravy do Turku, Nottinghamu a Bernu. K tomu hotely a další věci s tím související. Z mého pohledu jde o vyhozené peníze.“

Prásk! Pro lídry CHL to byla rána na komoru. O to větší, když se článku chytila severská média. „Dopad na pověst ligy, kterou vytváříme takovými prohlášeními, je obrovský a velmi špatný. Musíme co nejdříve taková prohlášení sankcionovat,“ píše Baumann řediteli extraligy Josefu Řezníčkovi v e-mailové korespondenci. Tu má deník Sport k dispozici.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie