Český lvíček na poušti: FAČR se domluvila na spolupráci s katarským fotbalem | info.cz

Články odjinud

Český lvíček na poušti: FAČR se domluvila na spolupráci s katarským fotbalem

Fotbalová asociace České republiky se domluvila na spolupráci s katarským svazem. Místopředseda Roman Berbr se dnes s dalšími členy výkonného výboru sešel v Dauhá s vedením katarského fotbalu v čele s presidentem Hamadem Bin Chalífou Bin Ahmadem Al Tháním a společně podepsali memorandum o spolupráci.

„Nechtěli jsme, aby naše spolupráce byla jen o těchto dvou zápasech, na které jsme sem přijeli. Diskutovali jsme o tom, v čem by naše spolupráce mohla být prospěšná pro obě strany. Začínáme na reprezentační úrovni, ale chceme pokračovat v dalších věcech. Budeme si moci vyměňovat trenéry na stáže, katarské mládežnické týmy mohou jezdit k nám, my k nim. Mohli bychom spolupracovat i v amatérském fotbale, ženském fotbale a také co se týče rozhodčích,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

„Říkali jsme si, že bychom mohli Katar pozvat na náš turnaj do 18 let Václava Ježka. Teď debatujeme, v čem všem se dá spolupracovat, aby přínos byl na obou stranách,“ dodal.

Česká delegace se dnes podívala do špičkového tréninkového centra Aspire Academy v Dauhá, které patří k nejmodernějším na světě. V rámci jednoho velkého parku je k dispozici vše, co sportovci potřebují k přípravě. Zástupci FAČR se mohli seznámit také s přípravami na pořádání mistrovství světa 2022.

„Máme silné zázemí, Aspire akademii a také mnoho zkušeností, o které se rádi podělíme. Zároveň sami hledáme možnosti, kde se přiučit nové věci, abychom byli co nejlépe připraveni na šampionát. A věříme, že ze spolupráce s českou asociací můžeme těžit. Máme tuto úmluvu o spolupráci a nyní budeme sestavovat plán, jak z toho mohou obě strany získat co nejvíce,“ řekl generální sekretář katarského fotbalu Mansúr Al Ansárí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie