Cesta do Kladna je volná, žádný tým NHL si Jágra nevybral | info.cz

Články odjinud

Cesta do Kladna je volná, žádný tým NHL si Jágra nevybral

Benátky nad Jizerou se zřejmě mají v sobotu na co těšit. Jaromír Jágr už má totiž cestu do Kladna volnou a do první hokejové ligy potřebuje naskočit co nejdříve, aby svému klubu mohl případně pomoci i v baráži. Z listiny nechráněných hráčů, na kterou legendárního útočníka umístilo v NHL Calgary, si ho podle informací zámořských novinářů nikdo nevybral a podle dohody s klubem by teď měl zamířit na rozehrání do první české ligy. Zároveň si ale měl nechat pootevřená vrátka pro případný návrat do zámoří.

Aby Jágr mohl odejít do Evropy (místo působení na farmě), musel podle regulí projít zmíněnou waver listinou. Od chvíle, kdy ho Calgary v neděli večer umístilo na listinu nechráněných hráčů, začala běžet 24hodinová lhůta, kdy ostatní kluby měly právo stáhnout si jej na svou soupisku s tím, že by pak automaticky převzaly jeho smlouvu. To se ovšem nestalo a Jágr tak zůstává hráčem Flames a vedení klubu jej může poslat na farmu nebo zapůjčit do Evropy. Klub zatím situaci nekomentoval.

Jágr, který v poslední době netrénoval, vyjednával s Calgary svůj návrat do Kladna. Nakonec se obě strany měly dohodnout na řešení, které budoucímu členovi Hokejové síně slávy definitivně nezabouchne zámořské dveře.

Flames si ho teoreticky mohou během sezony vytáhnout zpátky. Kontrakt mu i nadále poběží, takže se skutečně může stát, že se ještě vrátí. Třeba na boje o Stanley Cup.

Více zpráv o sportu čtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie