Články odjinud

Cesta za obhajobou: Kvitová porazila Gavrilovovou a v Birminghamu si zahraje čtvrtfinále

Cesta za obhajobou: Kvitová porazila Gavrilovovou a v Birminghamu si zahraje čtvrtfinále

Tenistka Petra Kvitová postoupila na trávě v Birminghamu do čtvrtfinále a drží šanci na obhajobu titulu. Turnajová čtyřka si bez problémů poradila s Australankou Dariou Gavrilovovou dvakrát 6:2.

„Pár her bylo velmi napínavých, ale tráva mi pomohla, protože to je můj povrch,“ řekla v rozhovoru na kurtu Kvitová. Aktuální 25. hráčku světa porazila po dvou prohrách, které předloni utržila na antuce a tvrdém povrchu.

Gavrilovové vzala levou rukou hrající světová osmička Kvitová pětkrát podání, nastřílela 24 vítězných míčů a udělala 18 chyb. „Musím zlepšit servis, ten je na trávě důležitý. Udělala jsem pár dvojchyb, ale podmínky byly složité,“ řekla svěřenkyně Jiřího Vaňka, která přišla jednou o podání a udělala pět dvojchyb.

Ve čtvrtfinále bude dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová hrát s lepší z utkání Julie Görgesové z Německa s Australankou Ashleigh Bartyovou. V případě postupu by Kvitová oslavila padesátý vyhraný zápas v kariéře na trávě.

O postup do čtvrtfinále hraje i Barbora Strýcová, která má za soupeřku úřadující wimbledonskou šampionku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie