Čeští bojovníci MMA podruhé zamíří do O2 Arény. Předtím naverbovali fanoušky do registru dárců kostní dřeně

vkr

25. 06. 2018 • 14:09

Elitní bojovníci ve stylu MMA (Mixed Martial Arts) Karlos Vémola a Patrik Kincl před svým čtvrtečním zápasem v kleci v O2 Aréně uzavřeli unikátní sázku. A jdou v ní doslova až na dřeň. Oba se vsadili o to, kolik svých fanoušků dokáží přimět ke vstupu do registru do dárců kostní dřeně. A jak Kincl, tak Vémola šli příkladem.

Čtvrteční zápas obou bojovníků bude hlavním bodem večera programu v O2 Aréně, ještě předtím ale Vémola s Kinclem uzavřeli neobvyklou sázku. Vyzvali svoje fanoušky, aby vstoupili do registru dárců krvetvorných buněk a v případě potřeby tak zachránili lidský život. Celkem díky nim počet potenciálních dárců vzrostl o 57 lidí.

„Vyzval jsem všechny svoje fanoušky, aby nejen na akci ale také i v budoucnu vstoupili do Českého registru dárců kostní dřeně IKEM. Jsem rád, že se díky nám rozrostou řady registru o příznivce českého MMA. Má to smysl,“ podotýká bojovník Patrik Kincl.

I díky bojovníkům tak počet potenciálních dárců zvýšil, celkem v polovině června bylo v registru téměř 30,5 tisíce lidí. „To je to nejmenší, co jsme mohli pro nemocné udělat,“ dodává Karlos Vémola.

Spoluorganizátorem projektu „Boj na dřeň“ je i Nadační fond Kapka naděje, se kterým Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM dlouhodobě spolupracuje. Společně se snaží aktivně pomáhat co nejvíce dětským pacientům, kteří trpí některým typem leukémie a poruchou krvetvorby.

„Jsem rád, že se nám podařilo společně s týmem XFN uspořádat tuto kampaň, na jejímž konci bude nejen větší povědomí o důležitosti Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, ale také jeho rozšíření o příznivce českého MMA,“ zhodnotil Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

SDÍLET