Články odjinud

Čeští bojovníci MMA podruhé zamíří do O2 Arény. Předtím naverbovali fanoušky do registru dárců kostní dřeně

Čeští bojovníci MMA podruhé zamíří do O2 Arény. Předtím naverbovali fanoušky do registru dárců kostní dřeně

Elitní bojovníci ve stylu MMA (Mixed Martial Arts) Karlos Vémola a Patrik Kincl před svým čtvrtečním zápasem v kleci v O2 Aréně uzavřeli unikátní sázku. A jdou v ní doslova až na dřeň. Oba se vsadili o to, kolik svých fanoušků dokáží přimět ke vstupu do registru do dárců kostní dřeně. A jak Kincl, tak Vémola šli příkladem.

Čtvrteční zápas obou bojovníků bude hlavním bodem večera programu v O2 Aréně, ještě předtím ale Vémola s Kinclem uzavřeli neobvyklou sázku. Vyzvali svoje fanoušky, aby vstoupili do registru dárců krvetvorných buněk a v případě potřeby tak zachránili lidský život. Celkem díky nim počet potenciálních dárců vzrostl o 57 lidí.

„Vyzval jsem všechny svoje fanoušky, aby nejen na akci ale také i v budoucnu vstoupili do Českého registru dárců kostní dřeně IKEM. Jsem rád, že se díky nám rozrostou řady registru o příznivce českého MMA. Má to smysl,“ podotýká bojovník Patrik Kincl.

I díky bojovníkům tak počet potenciálních dárců zvýšil, celkem v polovině června bylo v registru téměř 30,5 tisíce lidí. „To je to nejmenší, co jsme mohli pro nemocné udělat,“ dodává Karlos Vémola.

Spoluorganizátorem projektu „Boj na dřeň“ je i Nadační fond Kapka naděje, se kterým Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM dlouhodobě spolupracuje. Společně se snaží aktivně pomáhat co nejvíce dětským pacientům, kteří trpí některým typem leukémie a poruchou krvetvorby.

„Jsem rád, že se nám podařilo společně s týmem XFN uspořádat tuto kampaň, na jejímž konci bude nejen větší povědomí o důležitosti Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, ale také jeho rozšíření o příznivce českého MMA,“ zhodnotil Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie