Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chceme Rusko na olympiádě, vyhlásil český hokej. Ale Jandač má i plán B

Chceme Rusko na olympiádě, vyhlásil český hokej. Ale Jandač má i plán B

Sankce MOV vůči ruskému sportu pro olympijské hry v Pchjongčchangu jsou předmětem spekulací ohledně zúžení hokejového turnaje. Stále totiž není jisté, zda se sborná v převlečení za neutrální tým v Koreji ukáže. O tom zřejmě rozhodne Kreml po konzultaci s šéfy ruské hokejové federace. Nicméně česká strana doufá, že Rusko se únorové akce zúčastní.


„Jsme proti dopingu, ale také proti kolektivní vině,“ pravil Martin Urban, generální sekretář ČSLH dnes dopoledne v reakci na úterní verdikt MOV, který ruským sportovcům zakázal startovat na ZOH pod ruskou vlajkou, leda pod neutrální v případě splnění řady podmínek.


„Puk je na straně Ruska, společně s ostatními zeměmi Švédskem, Finskem, Kanadou a dalšími jsme se včera večer spojili, stanovisko je podobné, jako jsme zastávali předtím. Čekáme, jak zareaguje ruská strana. Ať už samotné Rusko nebo ruská hokejová federace,“ pokračoval Urban s tím, že sbornou či „sbornou“ chce český hokej v Koreji mít po boku. „Věříme, že turnaj se odehraje za účasti ruského týmu, bez ohledu na to, že nebude moci použít své státní symboly. Zároveň věříme, že KHL dodrží respektování mezinárodních transferových smluv.“

Co to znamená?

Že ze strany KHL nepřijde bojkot v případě uvolňování hráčů z klubů Kontinentální ligy. Ač je toto smluvně ošetřené v paktu KHL s Mezinárodní hokejovou federací IIHF, jistota dodržení dohod není stoprocentní.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1