Chorvati sní o zlatu, bylo by jejich první. Favoritem finále MS ve fotbale je ale Francie | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chorvati sní o zlatu, bylo by jejich první. Favoritem finále MS ve fotbale je ale Francie

Chorvati sní o zlatu, bylo by jejich první. Favoritem finále MS ve fotbale je ale Francie

Finálovým zápasem mezi Francií a Chorvatskem v Moskvě dnes vyvrcholí fotbalové mistrovství světa. Balkánský celek bude usilovat o premiérové zlato a touží soupeři po letech oplatit semifinálovou porážku z mistrovství v roce 1998. Výběr galského kohouta bude hrát o druhé světové zlato.

Oba celky na turnaji ještě neprohrály. Zatímco Francie všechny tři zápasy ve vyřazovací fázi s Argentinou, Uruguayí i Belgií vyhrála v normální hrací době, Chorvaté v play off po 90 minutách vždy remizovali 1:1 a inkasovali jako první. Dánsko a Rusko udolali až v penaltovém rozstřelu a Anglii po prodloužení.

Chorvaty požene vpřed i touha vrátit soupeři 20 let starou semifinálovou porážku 1:2. Francie poté domácí šampionát vyhrála a balkánský celek získal bronz. Právě ten byl dosud jeho nejlepším výsledkem na světové scéně. Francie zase chce odčinit selhání z předloňského mistrovství Evropy, kde jako favorit nezvládla finále s Portugalskem.

Finále začne v 17:00 SELČ a řídit ho bude argentinský rozhodčí Néstor Pitana.

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tipy na vhodnou cestu, ubytování i prověřené rady jak ušetřit najdete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.