Číňané převezmou stadion Eden od května, ponese jméno legendárního Josefa Bicana

ČTK, Michaela Kratochvílová

15. 12. 2016 • 15:10

Po klubu SK Slavia Praha, který vlastní z více než 99 % investiční společnost CEFC, převezmou Číňané také slavistický stadion. Eden jim připadne v květnu 2017 a čeká jej přejmenování po legendě sešívaných Josefu „Pepim“ Bicanovi.

Od chvíle, kdy společnost CEFC vstoupila do fotbalové Slavie, podnikala kroky, které by vyřešily současnou nejasnou situaci ohledně vlastnictví vršovického stadionu, který momentálně provozuje akciová společnost Eden Arena.

Dohodu se nyní podařilo dotáhnout a od května příštího roku se stane vršovická aréna majetkem čínské firmy. Současně ji čeká změna názvu, do budoucna ponese jméno legendárního slavistického útočníka Pepiho Bicana.

„První květen je datum, ke kterému, věřím, že budeme vystupovat jako stoprocentní majitelé stadionu. Věděli jsme, že jednání nebudou jednoduchá, byla tu nějaká historie stadionu. Ještě musí být učiněna řada kroků,“ řekl zástupce CEFC a předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavisty momentálně trápí také starost o poslední kolo jarní části fotbalové ligy. Stadion totiž jeho současný provozovatel pronajal k uspořádání koncertů a slavisté tak nejspíš budou muset přivítat Brno na jiném hřišti, nejčastěji se mluví o Dukle.

„Nechceme se znovu dostávat do situací, že poslední kolo pravděpodobně budeme muset odehrát na jiném stadionu, protože zde jsou koncerty. Strašně nás to mrzí, že poslední zápas jara na mateřském stadionu nejspíš neodehrajeme,“ doplnil Tvrdík.

SDÍLET