Čtvrtfinále MS: Čeští sázkaři věří v postup národního týmu, bookmakeři ale favorizují soupeře | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtvrtfinále MS: Čeští sázkaři věří v postup národního týmu, bookmakeři ale favorizují soupeře

Čtvrtfinále MS: Čeští sázkaři věří v postup národního týmu, bookmakeři ale favorizují soupeře

Ve výhru českých hokejistů nad Američany ve čtvrtečním čtvrtfinále mistrovství světa věří 60 procent sázkařů. U sázek na postup včetně prodloužení nebo samostatných nájezdů je víra v český tým ještě vyšší. Bookmakeři naopak favorizují soupeře (1,93:1), na výhru Čechů je kurz 3,35:1, na remízu po 60 minutách 4,5:1. Objem přijatých sázek se blíží loňskému rekordu ze šampionátu ve Francii a Německu.

 

"Jak český, tak americký výběr v základních skupinách střídaly velmi dobré výkony s těmi slabšími, což v kontextu posledních let není neobvyklé. Týmy ze silné šestky se v základních skupinách sehrávají a jejich forma graduje až v play off. Celek USA je právem favorit, nedávná historie ale ukazuje, že vzájemné duely jsou vždy vyrovnané," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Češi se utkali s USA naposledy v únoru ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Koreji, tehdy vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Zatím nejvyšší sázka na výhru Čechů je ve Fortuně 30.000 korun. V případě úspěchu by klient vyhrál 70.000 korun čistého. "Ale určitě se ještě objeví zajímavější tikety," doplnil mluvčí společnosti Petr Šrain.

Podobné rozložení sázek je také v Tipsportu a v Chanci. Na vítězství včetně prodloužení nebo samostatných nájezdů je podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy poměr sázek dokonce 80:20. "Sázkaři našim hodně věří. Bookmakeři dokonce už navýšili kurz na výhru Ameriky z původních 1,75:1 na 1,93:1," podotkl Hadrava.

Na pozici favorita na celkové vítězství v turnaji vystřídali Kanaďany (3,5:1) Švédové (3,3:1). Následují Finsko (6:1), USA (7:1), Rusko (9,5:1) a Česko (14:1). Největším outsiderem ze čtvrtfinálové osmičky je Lotyšsko (500:1), které se ve čtvrtek večer utká se Švédskem.

"Švédové se naprosto famózním výkonem v posledním zápase proti Rusku (3:1) pasovali do role hlavního favorita turnaje. A navíc je čeká snazší část pavouka na cestě do finále přes jednoho z dvojice Česko - USA," dodal bookmaker Chance Karel Brettschneider.

U Tipsportu, Fortuny a Chance dosáhly sázky v souhrnu asi 970 milionů korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek přesáhl miliardu.

Na šampionátu je zatím odehráno 12 dní z celkových 17. Pokud by objem sázek pokračoval stejným tempem, dosáhl by asi 1,5 miliardy korun. Loňský hokejový rekord z MS v Německu a Francii činí 1,25 miliardy. Rekordní sportovní událostí bylo fotbalové Euro ve Francii v roce 2016 s přijatými sázkami za 1,9 miliardy korun.

Nejvyšší čistou výhru na tiketu, kde jsou jen události z MS v Dánsku, zatím eviduje Fortuna. Klient tam vsadil 150.000 korun na to, že v zápase Finsko - Norsko (7:0) padne gól v oslabení. Při kurzu 6:1 vyhrál 750.000 korun. V Tipsportu vyhrál sázkař 520.000 korun za uhodnutou remízu Dánska s Německem (3:2 po sam. nájezdech) a na to, že v utkání Švédsko - Bělorusko (5:0) padne minimálně pět gólů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.