Čtvrtfinále MS: Čeští sázkaři věří v postup národního týmu, bookmakeři ale favorizují soupeře | info.cz

Články odjinud

Čtvrtfinále MS: Čeští sázkaři věří v postup národního týmu, bookmakeři ale favorizují soupeře

Ve výhru českých hokejistů nad Američany ve čtvrtečním čtvrtfinále mistrovství světa věří 60 procent sázkařů. U sázek na postup včetně prodloužení nebo samostatných nájezdů je víra v český tým ještě vyšší. Bookmakeři naopak favorizují soupeře (1,93:1), na výhru Čechů je kurz 3,35:1, na remízu po 60 minutách 4,5:1. Objem přijatých sázek se blíží loňskému rekordu ze šampionátu ve Francii a Německu.

 

"Jak český, tak americký výběr v základních skupinách střídaly velmi dobré výkony s těmi slabšími, což v kontextu posledních let není neobvyklé. Týmy ze silné šestky se v základních skupinách sehrávají a jejich forma graduje až v play off. Celek USA je právem favorit, nedávná historie ale ukazuje, že vzájemné duely jsou vždy vyrovnané," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Češi se utkali s USA naposledy v únoru ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Koreji, tehdy vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Zatím nejvyšší sázka na výhru Čechů je ve Fortuně 30.000 korun. V případě úspěchu by klient vyhrál 70.000 korun čistého. "Ale určitě se ještě objeví zajímavější tikety," doplnil mluvčí společnosti Petr Šrain.

Podobné rozložení sázek je také v Tipsportu a v Chanci. Na vítězství včetně prodloužení nebo samostatných nájezdů je podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy poměr sázek dokonce 80:20. "Sázkaři našim hodně věří. Bookmakeři dokonce už navýšili kurz na výhru Ameriky z původních 1,75:1 na 1,93:1," podotkl Hadrava.

Na pozici favorita na celkové vítězství v turnaji vystřídali Kanaďany (3,5:1) Švédové (3,3:1). Následují Finsko (6:1), USA (7:1), Rusko (9,5:1) a Česko (14:1). Největším outsiderem ze čtvrtfinálové osmičky je Lotyšsko (500:1), které se ve čtvrtek večer utká se Švédskem.

"Švédové se naprosto famózním výkonem v posledním zápase proti Rusku (3:1) pasovali do role hlavního favorita turnaje. A navíc je čeká snazší část pavouka na cestě do finále přes jednoho z dvojice Česko - USA," dodal bookmaker Chance Karel Brettschneider.

U Tipsportu, Fortuny a Chance dosáhly sázky v souhrnu asi 970 milionů korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek přesáhl miliardu.

Na šampionátu je zatím odehráno 12 dní z celkových 17. Pokud by objem sázek pokračoval stejným tempem, dosáhl by asi 1,5 miliardy korun. Loňský hokejový rekord z MS v Německu a Francii činí 1,25 miliardy. Rekordní sportovní událostí bylo fotbalové Euro ve Francii v roce 2016 s přijatými sázkami za 1,9 miliardy korun.

Nejvyšší čistou výhru na tiketu, kde jsou jen události z MS v Dánsku, zatím eviduje Fortuna. Klient tam vsadil 150.000 korun na to, že v zápase Finsko - Norsko (7:0) padne gól v oslabení. Při kurzu 6:1 vyhrál 750.000 korun. V Tipsportu vyhrál sázkař 520.000 korun za uhodnutou remízu Dánska s Německem (3:2 po sam. nájezdech) a na to, že v utkání Švédsko - Bělorusko (5:0) padne minimálně pět gólů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie