Další tragédie českého fotbalisty. David Bystroň se oběsil ve sklepě | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další tragédie českého fotbalisty. David Bystroň se oběsil ve sklepě

Další tragédie českého fotbalisty. David Bystroň se oběsil ve sklepě

Fotbalista David Bystroň spáchal ve 34 letech sebevraždu. Informaci potvrdil jeho bratr Daniel. Bývalý obránce Baníku Ostrava a Plzně, jenž naposledy hrál ve Švýcarsku, je za poslední měsíc druhým českým fotbalistou, který zemřel vlastní rukou. Bývalý spoluhráč z Viktorie František Rajtoral se oběsil 23. dubna v Turecku. Stejný způsob odchodu ze světa zvolil i Bystroň. 


Čtyřiatřicetiletý Bystroň se podle serveru iDnes.cz oběsil ve sklepě svého domu a zanechal dopis na rozloučenou.Podle neověřených informací byl Bystroň ještě v pátek večer aktivní na komunikační síti viber. Pak se náhle odmlčel. Po konci profesionální kariéry hrál ve Švýcarsku pátou ligu za US Schluein Ilanz, ještě v neděli odehrál 77 minut v zápase proti Buchsu.

David Bystroň začal fotbalovou kariéru v Baníku Ostrava, kde působil v letech 2001 - 2008 a podílel se na mistrovském titulu v sezoně 2003/04.Přes Levski Sofii se dostal do Viktorie Plzeň, kde prožil nejúspěšnější roky. Na jaře 2011 s klubem slavil další mistrovský titul a postoupil do Ligy mistrů. Patřil k hlavním pilířům a stabilním členům základní sestavy. V závěru roku 2011 v posledním zápase základní skupiny vstřelil branku do sítě AC Milán a přispěl k remíze 2:2.

Brzy poté se dostal do problémů. Po utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřišti BATE Borisov v listopadu 2011, které Plzeň vyhrála 1:0, měl pozitivní dopingový test na metamfetamin. UEFA ho potrestala dvouletým zákazem ve fotbale a Viktoria Plzeň s ním kvůli tomuto v únoru 2012 rozvázala smlouvu.Během trestu si stihl udělat trenérskou licenci. V listopadu 2013 se díky výjimce schválené organizacemi FIFA a UEFA mohl zapojit zpátky do tréninku Viktorie Plzeň.

Po vypršení trestu podepsal v červenci 2014 dvouletý kontrakt s druholigovým celkem SK Sigma Olomouc a postoupil s ním v sezóně 2014/15 do první ligy. Pak se ale zranil a musel ve 32 letech definitivně ukončit profesionální kariéru.„Těžko hledám slova. Po Františku Rajtoralovi jsme přišli o dalšího vynikajícího fotbalistu a kamaráda, který s námi ve Viktorce zažil velké úspěchy. Chtěl bych alespoň touto cestou vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli,“ uvedl na klubových stránkách Viktorie Plzeň generální manažer Adolf Šádek.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.