Derby pražských S vyhrála Slavia. Spartu porazila 2:0

ČTK, raz

17. 09. 2017 • 22:06

Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby Spartu 2:0, posunuli se na druhé místo tabulky a stáhli náskok vedoucí Plzně na tři body. Viktoria má ale k dobru pondělní dohrávku sedmého kola se Zlínem. Jihlava v druhém nedělním zápase utrpěla v Jablonci debakl 0:5 a klesla na poslední příčku o skóre za Brno a Karvinou.

V Edenu otevřel skóre až v 71. minutě po přímém kopu hlavou útočník Slavie Milan Škoda, kterému v prvním poločase rozhodčí neuznali regulérní gól. Hostující Costa totiž podle opakovaných záběrů vykopl míč až z místa za brankovou čarou. V 89. minutě byl obránce Costa vyloučen a ve druhé minutě nastavení definitivně rozhodl bývalý sparťan Josef Hušbauer.

Úřadující mistr neprohrál ve čtvrtém z posledních pěti derby. Sparta naopak přišla o body ve třetím ze čtyř venkovních duelů ligové sezony a z pátého místa ztrácí na Slavii čtyři body.

Jihlavský obránce Petr Tlustý už ve 12. minutě v pokutovém území stáhl Martina Doležala a dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Stanislav Tecl, jenž se do přestávky trefil ještě jednou. Po změně stran suverénní jablonecký triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik. Vysočina ani ve čtvrtém venkovním duelu ligového ročníku nebodovala.

V sobotu nováček z Olomouce ovládl přestřelku v Karviné 5:3 a je třetí. Čtvrtý Liberec zvítězil v Brně 2:1 a venku naplno bodoval potřetí za sebou. Zlepšující se Mladá Boleslav vyhrála na hřišti Slovácka 1:0 a poskočila na jedenáctou pozici. Na domácí lavičce nevyšla premiéra novému trenérovi Michalu Kordulovi.

Už v pátek Dukla zdolala nováčka Ostravu 2:0 a na Julisce vyhrála i třetí utkání ligové sezony s čistým kontem. Další pražský tým Bohemians 1905 uhrál bezbrankovou remízu v Teplicích.